|
Utasbiztosítás az Aegonnál A hírnek másik új eleme, hogy a legnagyobb lakásbiztosító Aegon, a mostani lépéshez kapcsolt másik megállapodás alapján benevezett az utasbiztosítási szegmensbe is, amelytől eddig távol tartotta magát. A hivatalos közlés szerint ugyanis az állományt átvéve, az Aegon a CIG Pannónia utasbiztosítási termékét 2014. augusztus 1-jétől saját márkanév alatt értékesíti. |
Megszabadul a lakossági nem életbiztosításaitól a CIG Pannónia Biztosító: leánycégében, az EMABIT-nál lévő állományt az Aegon veszi át, amely augusztustól saját név alatt a CIG utasbiztosítását kínálja.
A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. az Aegon Biztosítónak értékesítette a nem életbiztosításokkal foglalkozó 100 százalékos tulajdonában lévő leányvállalatát, a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító (EMABIT) Zrt. lakossági állományát. Az ügyletben a CIG Pannónia teljes portfóliójának mintegy 1 százaléka érintett - tette közzé a biztosító a BÉT honlapján.
Az állományátruházáshoz az érintett feleknek felügyeleti engedélyt kell beszerezniük.
A mostani döntés lényegében a CIG leányvállalat lakásbiztosítási ügyfélállományának átruházását jelenti, miután az EMABIT a korábbi indulás után - amikor egyebek mellett biztosításközvetítőknek is kínált komoly díjkedvezmény - lényegében kiárazta magát a kgfb-piacból.
Ugyanakkor miután a társaság korábban jó néhány flottabiztosítási és egyéb céges vagyonbiztosítási tendert nyert az elmúlt években, ezért ezeket az ügyeket továbbviszik. (Mindez jól példázza a CIG azon érdekes helyzetét, hogy egy elvben életbiztosításokra, azaz lakossági szolgáltatásokra összpontosító vállalatnak a nem lakossági szegmensben van csak tere előretörni...)
A társaság 2014. I. negyedéves jelentésének tanúsága szerint az EMABIT egy év alatt 3,02 milliárd forint állományvesztést volt kénytelen elkönyvelni, a társaság teljes díjbevétele 740 millió forint volt, amihez 370 millió forintos költségszint társult. (Ennek legnagyobb része 202 millió forint jutalék volt.)
A biztosító a tavalyi év végén még 85,5 ezer szerződéssel bírt, az első három hónapban 9797 új kontraktust tudott kötni, ám a gépjármű-piac feladása után március végén már csak 36218 szerződést kezeltek.
A CIG nagy terveit a válság és például az éves díjfizetésű (s emiatt kvázi egyszeri díjasnak minősíthető) életbiztosítások komoly viszaírása árnyékolta be az elmúlt időszakokban. A társaság többszörös költségvágáson esett áll, s elvben pozitív eredményekkel bír, ám ezt döntően az életbiztosítások terén fiatalnak minősíthető állomány visszaírásából származó egyszeri eredménynek köszönheti, a jövőt az új üzletek hiánya teszi kérdésessé. (A biztosító neve folyamatosan ott szerepel az eladásra kínált biztosítók nem rövid listáján.)
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
2028-tól szállíthat nukleáris üzemanyagot Paksra az amerikai Westinghouse
14 perce
-
UPS-tragédia: a korábbi karbantartásokat vizsgálják, és jó okkal
37 perce
-
Egy alku háttere: 200 milliárd forintért vesz amerikai LNG-t az Orbán-kormány
2 órája
-
Donald Tusk: „Nem fogok kommandós csapatot küldeni Budapestre”
3 órája
-
Komoly fegyverbizniszt köthetünk Washingtonnal
4 órája
-
Vizit a Fehér Házban: kéttucatnyi állam- és kormányfő beelőzte Orbán Viktort
5 órája
-
„Nagyon sokba kerül ez nekünk” – elemző a washingtoni megállapodásról
5 órája
Mfor.hu Top24
- Így ünnepelt Orbán Balázs a washingtoni megállapodás után
- Trump fontos kijelentést tett a budapesti csúcstalálkozóról
- Figyelmeztette az S&P Magyarországot: baj lehet az osztogatásból
- Újabb amerikai fegyverbizniszről beszélt Szalay-Bobrovniczky Kristóf
- Trump-torony épülhet a NATO által lebombázott épület helyén Belgrádban
- „Washingtonban nem Magyarország győzött” – felszisszent egy ellenzéki pártvezér
- Az adatlopás után már a tiszta választás a tét? Ez Viszont Privát
Biztosítás
Nem fagyott szét a nyaralód? Ekkora károkat okoztak az ónos esők
Privátbankár.hu | 2017. február 4. 09:34
Az elmúlt napokban az ónos esők jelentős károkat okoztak az országban, a károk bejelentése, felmérése még mindig zajlik – közölték a biztosítók. A nyaralókban keletkezett fagyási károk nagy része valószínűleg még csak ezután fog kibukni.
Biztosítás
Kivéreztetett munkanélküliek országa vagyunk - pedig lenne megoldás
Nagy László Nándor | 2015. április 29. 10:35
A munkavállalók döntő része volt már munkanélküli, ötödük már háromszor volt álláskereső. Miután komoly tartalékokkal nem rendelkeznek, ezért a korábbi megtakarítások felélése után nőnek a fizetési késedelmek a hiteleknél, a rezsinél. Ilyen helyzetben meglehetősen nagy gond, hogy a megkérdezettek 82 százaléka nem is hallott a jövedelempótló biztosításokról.
Biztosítás
Meddig fúj a viharos szél? Mi lesz május elsején?
Privátbankár.hu | 2015. április 29. 08:48
A viharos szél miatt tizennégy megyére és a fővárosra továbbra is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. A másodfokú riasztásokat viszont már mindenhol visszavonták. Az ország nagy részén szerdán is erős, viharos széllökésekre kell számítani.
Biztosítás
Ezekre figyeljen, és a nyaralóját legközelebb is épségben találja
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 18:40
Számos veszély fenyegeti a nyaralónkat, amelyekre érdemes felkészülni, ha nem akarunk csúnyán meglepődni a szabadságunk kezdetén. Az ingatlanokkal kapcsolatos visszatérő hibák nagyon könnyen betörők kezére adhatják a menedéket, de nem csak tőlük kell félni. Az időjárás is okozhat kellemetlen perceket, ha nem látogatjuk és tartjuk karban a nyaralót. Éppen ezért még mindig jól jöhet a lakásbiztosítás.
Biztosítás
A fél országra figyelmeztetést adtak ki: jön a szélvihar
Privátbankár.hu | 2015. április 28. 07:27
A viharos szél miatt négy megyére másodfokú, hét megyére és a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat. Emellett több megyében a várható sok eső miatt is figyelmeztetés van érvényben.
Biztosítás
Ezért nem mindegy, hol javítják meg az autót - változás jöhet a kötelezőnél
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 07:39
Módosítaná a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (kgfb) szóló törvényt a Magyar Autóklub.
Biztosítás
A Lombard Lízingnek május elejéig kell fizetnie az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 16:40
Május elejéig kell visszafizetnie a Lombard Lízing Zrt.-nek az érintett ügyfelek felé azt az összesen 380 millió forintot, amelyet a beépített casco-biztosításnál árfolyam-különbözetként jogtalanul szedett be tőlük.
Biztosítás
Aggódik a magyar az autójáért, de sokkal drágább lett biztosítani
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 14:18
Megugrottak a kgfb-díjak az első negyedévben: átlagosan 25 100 forint volt a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves díja. Ez az érték az évközi díjhirdetés két évvel ezelőtti bevezetéséhez képest 26 százalékkal magasabb. Tavaly ilyenkor ez az eltérés még mindössze 5 százalék volt.
Biztosítás
Eddig két turista nem tudott elutazni a botrány miatt
Privátbankár.hu | 2015. április 21. 07:41
A Kun-Mediátornak az Union Biztosítóval van szerződése, de csak utazási tevékenységre. Eddig ezzel kapcsolatban csupán két kárbejelentés érkezett.
Biztosítás
Iszonyatos profitgyárra bukkant a régióban az egyik biztosító
Nagy László Nándor | 2015. április 14. 16:55
Nyereségének közel kétharmadát már a régiós leányvállalataitól szerzi a Vienna Insurance Gruop. Az osztrák biztosítócsoport nyeresége 46 százalékkal ugrott tavaly.
Heti top
- Kilőtte Oroszország Ukrajna egyik legnagyobb hőerőművét 2025. november 3. 11:01
- Brüsszelben csapott össze Zelenszkij és Orbán Viktor 2025. november 5. 06:38
- Már megint bezsákolt 108 milliárdot az Orbán-kormány 2025. november 6. 12:44
- Orbán Viktor megkapja Trumptól, amit Zelenszkij elsőre nem kapott meg 2025. november 6. 18:05
Havi top
- Így jár, aki kilép az Európai Unióból 2025. október 20. 06:42
- Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától 2025. október 14. 19:31
- Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát 2025. október 14. 12:13
- Ezt üzenték a horvátok a Molnak az Adria kőolajvezetékről 2025. október 9. 16:55
Friss
Vállalat
2028-tól szállíthat nukleáris üzemanyagot Paksra az amerikai Westinghouse
November 7-én szerződést kötött az MVM Csoport és a Westinghouse Electric Company.
14 perce
MBH Bank elemzés
-
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18 -
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55 -
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
Kovács Balázsok konferenciája Pécsett
08:56
-
„200 év kincsei” – egy éven át nyitva a Magyar Tudományos Akadémia egyedülálló kiállítása
08:55
-
Horvátország mesébe illő úti célja, a helyi erdők kincseivel tálalva – videóval
17:29
-
BAHART: erős őszi forgalommal zárta a szezont a balatoni hajózás
14:34
-
Turkish Airlines: a harmadik negyedév adatai
13:34
A vidék hírei
-
Magyar Péter feljelentést ígér a Tisza-szimpatizánsok adatainak közzététele miatt, ami bűncselekmény a hatóság szerint is
08:12
-
Orbán Viktor: Teljes szankciómentességet kapott Magyarország az orosz energiára és Paks II-re
07:30
-
Csökken a Tisza-tó vízszintje: november 20-ig beállítják a téli üzemi szintet
18:42
-
Orbán Viktor a Fehér Házban tárgyal Trumppal – energia, nukleáris megállapodás és diplomáciai közvetítés is napirenden
17:41
-
Rengeteg program novemberben az egri várban
14:31
legolvasottabb
-
Így jár, aki kilép az Európai Unióból
2025. október 20. 06:42
-
Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától
2025. október 14. 19:31
-
Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát
2025. október 14. 12:13
-
Ezt üzenték a horvátok a Molnak az Adria kőolajvezetékről
2025. október 9. 16:55
-
Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék
2025. október 17. 05:39
top 24
-
„Kiváló vezető” – így fogadta Donald Trump Orbán Viktort a Fehér Házban
2025. november 7. 17:08
-
Zelenszkij: Ha Orbán Viktor választási tűzijátékához kell a békecsúcs, azt nem támogatom
2025. november 7. 19:14
-
„Nagyon sokba kerül ez nekünk” – elemző a washingtoni megállapodásról
2025. november 8. 09:59
-
Donald Tusk: „Nem fogok kommandós csapatot küldeni Budapestre”
2025. november 8. 12:16
-
Vizit a Fehér Házban: kéttucatnyi állam- és kormányfő beelőzte Orbán Viktort
2025. november 8. 10:31

