2p

Közpénzből és magánforrásokból milliárdok áramlottak a Váli-völgy településeire az elmúlt 10 évben. Az érintett falvak szépen profitáltak ebből. Vajon lesz-e robbanásszerű fejlődés ezek nyomán az ingatlanpiacon? A választ az Mfor.hu cikkéből lehet megtudni. 

A lovas-és ökoturisták már évekkel ezelőtt felfedezték maguknak a Váli-völgyet, ám a helyi lakók által is táplált ingatlanos remények éppen csak az elmúlt két-három évben kezdenek valóra válni. Helyi ingatlanközvetítők megerősítették, hogy növekszik az érdeklődés a családi házak iránt, egyébként az itteni falvak szinte mindegyike emelkedő népességről számolt be, többnyire fiatal családosok szeretnének ide költözni, ők keresik a házakat - számolt be laptársunk, az Mfor.hu a Váli-völgy elmúlt évtizedét bemutató sorozatának újabb részében.

Vannak még szabad telkek Felcsúton is (fotó: MTI)
Vannak még szabad telkek Felcsúton is (fotó: MTI)

A lap szerint tömegmozgalomról azért túlzás lenne beszélni, inkább az lehet az érdeklődés mögött, hogy újabb finanszírozási forrásokat ígért be a kormány és persze az árak megfizethetőbbek, mint mondjuk a Velencei-tónál, nem beszélve Székesfehérvárról, ahonnan sokan már elvágyódnak nyugodtabb vidékekre.

A SOROZAT ELŐZŐ RÉSZEI:

1.Kitüntetett kormányzati figyelem

2.Közpénz milliárdok a falvaknak

A Váli-völgyben 100 százalékot meghaladó volt az áremelkedés az elmúlt hat évben. Nyilvánvaló, hogy az alacsony kiinduló árszint is oka ennek, de tagadhatatlan, hogy a jó megközelíthetőség (két autópálya), közel van Budapest és Székesfehérvár, mindkét városban ipari és szolgáltatási munkahelyek, továbbá két kiemelt turisztikai körzet is a szomszédban van (Balaton, Velencei-tó).

Telepszerű építkezések nem kezdődtek a völgyben, a vevőjelöltek a 25-40 millió forintos ársávban keresgélnek. A környéken Felcsút és Vál a legdrágább, de a völgy északi végén, a járás központja, Bicske vezeti az árlistát. A völgy azért is népszerű, mert sok a teraszos körzet, ahonnan kiváló a panoráma. Kajászón pont ezt akarja meglovagolni egy beruházó.

További részletek az Mfor.hu cikkében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Ingatlan Lakásválság: még többen költözhetnek ki Budapestről
Privátbankár.hu | 2025. május 29. 09:57
A budapesti lakáspiac élénkülése már 2024-ben beindult.
Ingatlan Tényleg annyiért mennek el az ingatlanok, amennyiért meghirdetik őket?
Natív tartalom | 2025. május 28. 08:19
Az elmúlt hónapokban sok szó esett arról, hogy az ingatlanpiacon az eladók ceruzája nagyon vastagon fog, a hirdetési árak alapján szárnyaló piacot kell látnunk. Érdekes kérdés, hogy ezt az optimizmust mennyiben követi a tényleges árszint. Valóban ilyen árakon kelnek el az ingatlanok, vagy a végső üzletek szerényebb szinteken köttetnek?
Ingatlan A jegybank nyomára akadt 300 milliárd forintnak, amit állampapírból vettek ki a magyarok
Privátbankár.hu | 2025. május 21. 17:54
Két negyedév alatt ennyit pakoltak át a befektetők állampapírból az ingatlanpiacra az MNB friss jelentése szerint. Meg is ugrottak az árak.
Ingatlan Hiába gyűlnek a felhők, jött egy jó hír is az ingatlanpiacról
Privátbankár.hu | 2025. május 20. 16:48
A kereskedelmi ingatlanok terén jó hírek érkeztek.
Ingatlan Lecövekeltek a lakáseladók
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 13:51
Egyre kisebb árengedményre hajlandóak az ingatlan értékesítésekor.
Ingatlan Ezt látnod kell! Nagyszerű ingatlanoknak csökkent az ára a hosszú hétvégén!
Márkázott tartalom | 2025. május 14. 09:43
Az Ingatlantájoló megújult Hirdetésfigyelő szolgáltatásának köszönhetően már 24 órán belül értesülhetsz arról, ha egy, a keresési paramétereidnek megfelelő ingatlan árát csökkentették.
Ingatlan Lassan új szelek fújnak? Fordulat előtt a budapesti ingatlanpiac
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 13:36
A Duna House legfrissebb adatai szerint a 2025 áprilisában Budapesten zárult adásvételek csaknem felében befektetési célból vásároltak ingatlant – ez a tendencia új lendületet adhat a fővárosi piac szerkezetének és árazásának is.
Ingatlan Nem hiszi el, hogy mennyibe kerül egy négyzetméter
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 11:26
Éves összevetésben viszont már 19 százalékkal magasabbak az áprilisi lakásárak Budapesten.
Ingatlan Időben vett állampapírt? Akkor ennek most mások is örülhetnek
Privátbankár.hu | 2025. május 6. 15:21
Az elemzők is reagáltak a KSH kedd reggeli közlésére, miszerint az első negyedévben ugyan országos szinten kevesebb lakás épült, mint egy évvel korábban, ám a kiadott lakásengedélyek száma nőtt, igaz, csak Budapesten.
Ingatlan Véget érhet a drágulási horror a lakáspiacon?
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 14:21
Megváltozhatnak az alkupozíciók és eljöhet a saját célra vásárlók ideje.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG