2p
Több piacmozgató potenciállal bíró makrogazdasági adat is megjelenik a héten, de a fő esemény a Fed szeptemberi kamatdöntő ülése lesz.

A piacok már régóta a Fed szeptemberi kamatdöntésének "bűvöletében" élnek. A Fed már huzamosabb ideje készíti fel nyíltabb vagy burkoltabb utalásokkal a piacokat a monetáris szigorítás szeptemberi megkezdésére.

A tőzsdeindexek utóbbi időkben tapasztalt visszaesése és a feltörekvő piaci devizák árfolyamának gyengülése miatt a piac meglehetősen visszafogta kamatemelési várakozásait. Három elemzőből jelenleg egy számít kamatemelésre.

Európai adatok is jönnek

Az euróövezeti adatokból hétfőn az ipari termelés júliusi alakulása jelenik meg, amelyet kedden a júliusi külkereskedelmi mérleg és a második negyedévi foglalkoztatási adatok követnek.

Szerdán az augusztusi inflációs adatokat teszi közzé az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat, valamint a munkaerő költségek második negyedévi alakulását. Pénteken az Európai Központi Bank (EKB) publikálja az euróövezet júliusi folyó fizetési mérlegét.

Az összesített euróövezeti adatokon kívül a héten még piacbefolyásoló hatása lehet a német ZEW gazdaságkutató intézet szeptemberi németországi üzleti hangulatindexének is, amely kedden jelenik meg.

Csütörtökön a görög munkanélküliség második negyedévi adatai jelennek meg, és szintén csütörtökön lát napvilágot az augusztusi brit kiskereskedelmi forgalmi adat is.

Mozgalmas amerikai hét

Az Egyesült Államok fontosabb makrogazdasági adatai közül hétfőn az augusztusi kiskereskedelmi forgalom, az augusztusi ipari termelés, valamint az ipar raktárkészleteinek júliusi változása jelenik meg.

Szerdán hozza nyilvánosságra a munkaügyi minisztérium az augusztusi fogyasztói árindexet. Csütörtökön jelenik meg a munkanélküli segélykérelmek heti alakulása, az augusztusban kiadott lakásépítési engedélyek száma, a folyó fizetési mérleg második negyedévi alakulása.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG