1p
Az iráni elnök a sátán találmányának nevezte hétfőn az Egyesült Nemzetek Szervezetének Biztonsági Tanácsát és öt állandó tagjának vétójogát
Az iráni elnök a sátán találmányának nevezte hétfőn az Egyesült Nemzetek Szervezetének Biztonsági Tanácsát és öt állandó tagjának vétójogát - jelentette az ország diákhírügynöksége, az ISNA.

Mahmúd Ahmadinezsád úgy véli, hogy az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Kína és Oroszország vétójoga elnyomja és elpusztítja az emberiség valódi természetét, és nem más, mint az ördög eszköze.

Az iszlám köztársaság és a Nyugat között egyre nagyobb a feszültség. Az Egyesült Államok azzal vádolja Teheránt, hogy atomfegyvert fejleszt. Irán azt állítja, hogy nukleáris programja békés célú. A készülő szankciócsomag - ha elfogadják - már a negyedik lesz az Iránt sújtó ENSZ-büntetőintézkedések között.

A negyedik szankciócsomag amerikai verziója visszafogná az iráni pénzmozgási szabadságot, fegyverembargót és hajózási korlátozásokat vezetne be, lépéseket foganatosítana a Forradalmi Gárda tagjai ellen és megtiltaná az új befektetéseket az ország energiaiparába.

Teherán azonban tovább dacol a tervezett büntetőintézkedésekkel. Felajánlotta ugyan, hogy alacsonyan dúsított urániumát lecseréli külföldön előállított magasabb dúsítottságúra - amivel csökkentené a dúsítási tevékenységekkel kapcsolatos nyugati félelmeket -, de ragaszkodik ahhoz, hogy a csere Iránban történjék.

Atomrobbantásra készül Észak-Korea? 
A vártnál hamarabb fogy ki a világ a kőolajból 
Irán még képtelen az atombombára
Clinton: ha Castróék békülnének, elbuknának
A nyugati nyomás növeli Irán elszántságát
Új kezdet? Aláírták a START III szerződést

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már Kínával üzletel leginkább Németország
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:55
Nőtt Németország kivitele és behozatala is decemberben, novemberhez viszonyítva – közölte a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal. A teljesítmény az elemzőket is meglepte, akik kisebb mértékű bővülésre számítottak.
Makro / Külgazdaság Borús számok: csak árnyéka régi önmagának a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:30
Egy havi növekedés összejött az év végére, de 2025-ben is mínuszos volt a magyar ipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
Makro / Külgazdaság Kilenc éve nem volt ilyen alacsony az infláció Csehországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:11
Az energiaárak közel 10 százalékkal csökkentek, ez is fontos szerepet játszott a 2016 decembere óta nem látott értékben.
Makro / Külgazdaság Mellár Tamás: 2012 óta kéthavi nyugdíjnak megfelelő összeggel lettek szegényebbek a nyugdíjasok
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 5. 10:11
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) volt elnöke, közgazdász  a február 4-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 91. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Mellélőttek az elemzők: meglepetés Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 09:17
Csökkenés helyett jelentős növekedés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG