1p
A választásokon elért 2,7 százalék olyan gyalázatos kudarc, hogy ez csak a nekrológ elmondására ad lehetőséget – mondta Boross Péter, az MDF egykori miniszterelnöke
Dávid Ibolya legnagyobb bűne az SZDSZ-szel kötött szövetség volt – mondta Boross Péter, az MDF egykori miniszterelnöke a Figyelőnek adott interjúban, aki Orbán Viktorban Tisza Kálmán és Bethlen István örökösét látja.

Boross az MDF választásokon elért teljesítményével kapcsolatban elmondta: „A választásokon elért 2,7 százalék olyan gyalázatos kudarc, hogy ez csak a nekrológ elmondására ad lehetőséget. A pártelnök, helyesen, lemondott; remélem az elnökség is követi.”

A Figyelőnek adott interjúban Boross Péter elmondta: „Az én korosztályomban még létezik a hűség fogalma. Ha az ember egyszer egy zászló alá odaállt, és később nem tetszik neki, akkor otthagyja, de nem köp vissza. Ezért nem nyilatkoztam eddig, pedig elég nagy ostromnak voltam kitéve. A választás másnapján azonban már kimondom a saját véleményemet: szégyellem magam, hogy így történt. Ez egy politikai aberráció.”

 „Amikor Bokros Lajost az MDF-be importálták, vagy talán még inkább, az MDF-et Bokros Lajos szárnyai alá vitték, azt elviselni már alig lehetett. Azt pedig már végképp nem tudtam elfogadni, hogy az uniós képviselővé választása utáni harmadik napon már miniszterelnök-jelölt is lett. Ekkor döntöttem a kilépésről” - nyilatkozta Boross Péter.

Az MDF a választás abszolút vesztese
A volt miniszterelnök szerint megbicsaklott az MDF alapeszménye, a baloldaltól való elhatárolódás. "De az igazi politikai bűn az SZDSZ-szel kötött összefogás volt. (…) Ezzel a szövetséggel az MDF eljátszotta azt a lehetőséget is, hogy a nagy pártokat elutasítókat megszólítsa. Ez a taktika végül az LMP-t juttatta a parlamentbe.”

Az MDF esetleges újjászervezésével kapcsolatban elmondta: „Nem tudom, de nagyon szeretném, ha azok az emberek, akiket ismertem, és akik kiléptek, kikoptak vagy kizárták őket az utóbbi időben, összejönnének és csinálnának valamit. Ezt jó szívvel nézném, mert nem értéktelen emberekről van szó.”

„ (…) A Fidesz legázoló, nagy győzelme számomra örömteli üzenetet hordoz. Úgy tűnik, hogy a XX. században veszteséget, vért, tragédiát okozó baloldali kurzus végleg eltűnik a magyar politikai közéletből. Én ebben bízom” – mondja Boross Péter a Figyelő csütörtökön megjelenő számában.

„Orbán Viktor, akinek tehetsége nem vonható kétségbe, nagyon remélem, még arra is figyelni tud majd, hogy néhány embere ne mondjon szamárságot, mert a hazai sajtó a nemzetközi lejáratásra is alkalmas lesz, ahogy volt a mi kormányzásunk idején is. A Jobbikkal politikai okok miatt, de nemzetközi szempontból sem engedheti meg magának az együttműködést a Fidesz. Ebből következően a jobboldalon is erős ütközetek várhatóak” - mondta Boross Péter a Figyelőnek.

Semmi sem állhat a Fidesz-kétharmad útjába?
Teljesen megújul az MDF?
Orbán ki tudná ütni a Jobbikot 
Az MSZP várja az MDF-es szavazatokat 
Lemondott az MDF szóvivője is 
Dávid Ibolya lemondott

Privátbankár

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már több mint 10,5 milliárd eurót kapott Ukrajna innen
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 15:49
Újabb csomagot hagyott jóvá az EBRD.
Makro / Külgazdaság Magyar Péteréknek nincs oka a panaszra ezeket a számokat látva
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 13:04
Továbbra is jelentős a Tisza fölénye. 
Makro / Külgazdaság Jelasity Radován: Az Erste nem adósa Kármán Andrásnak és ő sem az Erstének, ő nem a bank szolgája
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. június 26. 15:30
Az Erste elnök-vezérigazgatója a június 25-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live jubileumi, 100. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nálunk sem rózsás a költségvetés helyzete, de a franciáknál sosem volt ilyen rossz
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 13:10
Franciaország államadóssága rekordmagasra, 3500 milliárd euró fölé emelkedett az első negyedévben a nemzeti statisztikai hivatal, az Insee adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Elárulta Magyar Péter, melyik feltételt lesz a legnehezebb teljesíteni az euróhoz
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 12:45
Magyar Péter miniszterelnök, Kármán András pénzügyminiszter és Kiriákosz Pierakákisz görög pénzügyminiszter, a Eurócsoport elnöke közös sajtótájékoztatót tartottak a Pénzügyminisztériumban, ahol a legfőbb téma az euró magyarországi bevezetésének lehetőségei voltak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mekkora a támogatottsága idehaza az euró bevezetésének
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 08:55
A Medián kutatása szerint a társadalom jelentős, háromnegyedes többsége szeretné, ha Magyarország bevezetné az eurót. Nézetkülönbség mindössze abban van, hogy ez mikor történjen meg.
Makro / Külgazdaság Több vendég, kevesebb éjszaka – kijöttek a májusi turisztikai adatok
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 08:30
A KSH szerint a turisztikai ágazatban májusban az összes bruttó árbevétel 113,4 milliárd forint volt, folyó áron 8,1 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Makro / Külgazdaság Új világ jön a hitelezésben júliustól, és ez csak a kezdet
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 07:45
Júliustól 30,25 százalékra csökken a törvény által engedélyezett THM maximum a személyi kölcsönöknél. A legutóbbi, június 24-től életbe lépő kamatcsökkentés ennél a változásnál még nem érvényesül, de a februári kamatvágás igen. Olcsóbbak lehetnek júliustól a hitelkártyák is – írja a bank360.hu.
Makro / Külgazdaság Visszamenőleg is emeli a pedagógusok fizetését a kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 19:59
Minden kategóriában emelkedik a pedagógusok fizetése, sorra vettük, hol milyen bérsávok lesznek.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: megreformáljuk a Magyar Fejlesztési Bankot
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 19:07
Erről is szó esett a csütörtök délutánk kormányszóvivői tájékoztatón, de előtte három szakember beszélt az előttünk álló extrém hőségre való felkészülésről. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG