3p
25 ezer ingatlanhoz juthat az eszközkezelő - óvatosak a befektetők, ukrán és európai választások is lesznek - 25 millió dollár előleget fizet Kína, az Orosz gázért

Szükségszerűnek tartja a konfliktusokat Brüsszellel a miniszterelnök. Szerinte, aki nem vállalja a vitát, az balek, nem képes arra, hogy képviselje az országát. A kormányfő a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában azt mondta: számos olyan magyar ügy van, ami a magyarok mindennapi életét érinti és Brüsszel ezeket a döntéseket meg tudja változtatni. Példaként említette a rezsicsökkentést és a földtörvényt. Orbán Viktor beszélt az ukrán helyzetről és a magyar kormányalakításról is. Azt mondta: a miniszterek neve már 100 százalékban eldőlt, míg az államtitkárok névsorát 80 százalékban döntötte el.

A 25 ezres keretet biztosan kimeríti a Nemzeti Eszközkezelő, a folytatás a kormányon múlik - nyilatkozta a Világgazdaságnak Csillag Tamás vezérigazgató. Az Eszközkezelőnek eddig 19 ezer ingatlant ajánlottak fel megvásárlásra, a legtöbbet a szegényebb megyékből. A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 120 ezer körül van a bedőlt hitelek mögött álló ingatlanok száma.

Az ukrán és az európai választások miatt is óvatosak az európai befektetők. Az ukrajnai választások hatása már most is érezhető az euró árfolyamában. A közös pénz gyengébb, mint kellene, mert nem lehet tudni, hogy Oroszország miként reagál az ukrajnai szavazásra. Elemzők szerint jó esély van arra, hogy a forint lefelé áttöri a 303 forintos szintet, és a gyengülés akár 300 forintig nyomhatja az árfolyamot.

Kína 25 milliárd dollár előleget fizet az orosz gázért. Az összességében 400 milliárd dolláros üzletről a héten írtak alá 30 évre szóló szerződést. Ennek értelmében a Gazprom évente mintegy 38 milliárd köbméter orosz gázt juttat el Kínába. A szállítás néhány év múlva indulhat.

Az eredetileg tervezett 34 ezer alkalmazott helyett 45-50 ezer munkatársától válhat meg a Hewlett-Packard. Így javítanának a vállalat profitmutatóin. Elemzők szerint azért küldenek el a tervezettnél több embert, mert folyamatosan romlanak a HP üzleti kilátásai. Az április 30-án zárult második pénzügyi negyedévben 27,3 milliárd dollár bevétele volt a vállalatnak, éves szinten 1 százalékkal csökkent.

A nemzeti bank összesen 65 millió forintra büntette a fogyasztási hitelezésre specializálódott pénzügyi szolgáltatókat, a Magyar Cetelemet, a Cofidist és a Providentet. Azért, mert a cégek többször is szabálytalanul reklámozták termékeiket: nem megfelelően tüntették fel a hitelhez tartozó teljes hiteldíj mutató mértékét. A jegybank azt is kifogásolta, hogy a hitelközvetítő ügynökök hiányosan vagy egyáltalán nem tájékoztatták a fogyasztókat a hitel kondícióiról, az azzal kapcsolatos jogaikról, így például arról, mikor állhatnak el a szerződéskötéstől.

Őrizetbe vették két munkaerő-kölcsönző cég vezetőjét, a gyanú szerint 244 millió forint adót csaltak el. A költségvetési csalás miatt indított eljárásnak öt gyanúsítottja van, közülük a két főszervező előzetes letartóztatásba került.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
Makro / Külgazdaság Kilenc éve nem volt ilyen alacsony az infláció Csehországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 11:11
Az energiaárak közel 10 százalékkal csökkentek, ez is fontos szerepet játszott a 2016 decembere óta nem látott értékben.
Makro / Külgazdaság Mellár Tamás: 2012 óta kéthavi nyugdíjnak megfelelő összeggel lettek szegényebbek a nyugdíjasok
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 5. 10:11
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) volt elnöke, közgazdász  a február 4-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 91. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Mellélőttek az elemzők: meglepetés Németországban
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 09:17
Csökkenés helyett jelentős növekedés.
Makro / Külgazdaság 34 év, 34 millió forint – mihez kapcsolódnak ezek a számok?
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 08:58
Már 750 milliárdot helyeztek ki a programban.
Makro / Külgazdaság Valami megmozdult a kiskereskedelemben?
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 08:30
Itt vannak a tavaly decemberi adatok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG