3p
Az izaeli kormány fényképes bizonyítékokkal próbálja alátámasztani vádjait.

Az iráni kormány titkos raktárakkal rendelkezik Teheránban, amelyekben nukleáris anyagokat tárol – mondta az izraeli miniszterelnök. Benjámin Netanjahu szerint mindez azt bizonyítja, hogy az iszlám köztársaság továbbra sem hagyott fel atomfegyver-programjával. A miniszterelnök továbbá azzal vádolja az Európai Uniót, hogy aktívan segítette az iráni vezetést, miközben Netanjahu épp a Teherán ellen irányuló amerikai szankciók létrejöttéhez keresett támogatást – írja a Reuters.

Több száza tonna felszerelés?

Az ENSZ new yorki közgyűlésén  a miniszterelnök légi felvételeket mutatott régi raktárházakról, amelyekben állítása szerint jelentős mennyiségű felszerelés és anyagot tárolnak Irán leplezett atomprogramjához. Állítása szerint a 2015-ös egyezmény ellenére – amely az atomprogram eltörlését a szankciók feloldásával jutalmazta – az iszlám köztársaság vezetése továbbra is atomfegyvereket kíván tartani.

Nagyon meg akarja oldani az EU az izraeli-palesztin konfliktust

Az Európai Unió Tanácsa a közel-keleti békefolyamathoz rendelt új különleges EU-képviselővé nevezte ki Susanna Terstal korábbi holland diplomatát. Tovább >>>

Irán 2015-ben egyezett meg uniós közvetítéssel az Egyesült Államokkal, Nagy-Britanniával, Franciaországgal, Kínával, Oroszországgal és Németországgal, hogy legalább tíz évre korlátozza atomprogramját, cserébe az ellene hozott szankciók nagy részének fokozatos feloldásáért. Donald Trump azonban májusban egyoldalúan felmondta az atomalkut, s újabb szankciókkal fenyegetett az iszlám köztársasággal szemben.

Netanjahu szerint a raktárakból mintegy 15 kilogramm radioaktív anyagot vittek el csak a múlthéten, és felszólította a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséget (NAÜ), hogy haladéktalanul vizsgálja ki a létesítményt, radioaktív sugárzást keresve a területen. Az izraeli miniszterelnök hangsúlyozta: a szőnyegtisztító vállalkozásnak álcázott lerakatban a teheráni vezetés az atomprogramjához szükséges mintegy 300 tonna anyagot és felszerelést tárol a teheráni Turkuzábád kerületben.

Ma első alkalommal hozom nyilvánosságra, hogy Iránnak Teheránban van egy másik titkos létesítménye is, egy rejtett nukleáris raktára, amelyben a hatalmas mennyiségű felszerelést és anyagot tárol Irán leplezett atomprogramjához – mondta. Az iráni kormány szóvivője elmondta: a világ csupán nevetni tud egy ilyen hamis, értelmetlen és szükségtelen beszéden.

Történelmi pofátlanság, göbbelsi tempó: leoltották Orbán Viktort Izraelben

Benjamin Netanjahu egyik legfőbb szövetségeseként fogadta Orbán Viktort, az izraeli sajtó viszont már nem örült ennyire a magyar kormányfő látogatásának. Volt, aki történelmi pofátlanságnak nevezte a vizitet, mások azt emelték ki, hogy a két kormányfő politikai szempontból döbbenetesen hasonlít egymásra. Részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lehet, hogy korán örülnek a dízelesek
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 16:50
A gázolaj literje ismét lényegesen olcsóbb lesz, a beziné nem változik.
Makro / Külgazdaság Európai misszió indulhat a Hormuzi-szoros felszabadítására
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 16:20
A Hormuzi-szoros lezárásának hatása már érződik a benzinkutaknál, a szupermarketekben és a háztartási számlákon. Ez megmutatja, hogy Európa nagyon magas árat fizet a fosszilis tüzelőanyagoktól való túlzott függősége miatt – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben hétfőn. Eközben Franciaország az Egyesült Királysággal közösen nemzetközi missziót indít a Hormuzi-szorosban a hajózás szabadságának biztosítására.
Makro / Külgazdaság Kiszámolták, hogy mennyit adna hozzá a magyar GDP-hez, ha Magyar Péterék hazahoznák az uniós pénzeket
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:09
Az ellenzéki Tisza Párt kétharmados, alkotmányozó többséget szerzett a parlamenti választásokon, ami a UBS elemzése szerint jelentős reformpotenciált szabadíthat fel. A lehetőségek az uniós források feloldásától a költségvetési konszolidáción át egészen az euróbevezetés előkészítéséig terjednek, amik jó lehetőségeket kínálnak a magyar állampapírok és a részvények piacán is.
Makro / Külgazdaság Hiába épült több épület, nem remekelt az építőipar
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 08:34
Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés volumene.
Makro / Külgazdaság Három választókerület még nem dőlt el, és néhány szavazaton múlhat a győzelem
Vámosi Ágoston | 2026. április 12. 23:50
Paks, Keszthely és Nyírbátor választókerületében éjjel is számolják a szavazatokat, éjfél után sincs egyértelmű győztes. Pakson és Nyírbátorban a fideszes jelölt vezet, Keszthelyen a tiszás van lépéselőnyben.
Makro / Külgazdaság Utcahosszal nyerte meg a választókerületét is Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:31
A Tisza Párt elnöke a voksok 63 százalékát szerezte meg Budapest 03. számú egyéni választókerületében a majdnem végleges adatok szerint. Steiner Attila (Fidesz-KDNP) mindössze 30 százalékot kapott.
Makro / Külgazdaság Térképen mutatjuk a Tisza Párt választási győzelmét
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:18
Az egyéni választókerületek eredménye rendkívül beszédes képet fest. 
Makro / Külgazdaság Békésben és Csongrád-Csanádban is tarolt a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:08
4-4 választókörzetben nyert a fő ellenzéki erő.
Makro / Külgazdaság Veszprém vármegyét teljesen benyelheti a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:59
Nagyon úgy tűnik, hogy mind a 4 egyéni választókerület az ellenzéki párté lesz.
Makro / Külgazdaság Hadházy Ákos távozik a politikából
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:51
Visszatér civil foglalkozásához. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG