2p

Úgy tűnik, a részvényesek nem értenek egyet a cégvezetőkkel sem.

Emelkedtek az európai autógyártók részvényei, miután az Európai Unió megszavazta a kínai elektromos autók elleni védővámokat. Az autógyártók részvényei 1,12 százalékkal emelkedtek, döntően a Volvo és a Volkswagen emelkedésének köszönhetően, miután az Európai Unió pénteken megszavazta a Kínában gyártott akkumulátoros elektromos járművekre vonatkozó végleges vámok elfogadását.

A döntés annak ellenére született, hogy számos európai autógyártó ellenezte az intézkedéseket, mivel az egyik legnagyobb piacuk megtorló vámoktól tartanak. A vezető európai autógyártók közül a Volvo részvényei 2,59, a Volkswagen részvényei 2,49, a Mercedes 1,06 és a BMW részvényei 1,75 százalékot ugrottak a hírek hatására.

A hétvégén több nagy európai autógyártó is megszólalt a témában. A Volkswagen vezérigazgatója szerint az Európai Uniónak fontolóra kellene vennie a Kínában gyártott elektromos járművekre tervezett vámok kiigazítását, hogy figyelembe vegye az Európában végrehajtott beruházásokat.

„A büntetővámok helyett a beruházások kölcsönös elismeréséről kellene szólnia. Azok, akik beruháznak, munkahelyeket teremtenek és helyi vállalatokkal dolgoznak együtt, a vámok tekintetében előnyben kellene részesülniük”

- mondta Oliver Blume, a VW vezérigazgatója a Bild am Sonntag című vasárnapi lapnak adott interjúban.

(via Equilor)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ukrajna nem kap magyar gázt – mégis, mi történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 16:56
Szerda óta nincs gázszállítás Magyarország irányából Ukrajnába.
Makro / Külgazdaság Így alakulnak az árak a húsvét alatt a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 14:03
Így alakulnak az árak Nagypénteken a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Megint bezsákolt 115 milliárdot a magyar kormány, de jóval többet is kaphatott volna
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:16
Rövid távra drágábban, hosszabb távra viszont olcsóbban hiteleznek a magyar államnak a befektetők az előző aukcióhoz képest.
Makro / Külgazdaság Csehországban is hozzányúlnak a benzinárhoz
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:03
Maximalizálják a nyereséget, a jövedéki adót pedig csökkentik – mire lesz elég?
Makro / Külgazdaság Leírta a rettegett szót a Bank of America
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:52
Az iráni háború miatt újra feljeslik a láthatáron a stagfláció réme.
Makro / Külgazdaság Gulyás Gergely: a közvélemény-kutatás mint szakma halott
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:42
Csütörtökön vélhetően az utolsó előtti Kormányinfó volt a választások előtt, amelyen természetesen szóba kerültek az elmúlt napok botrányai is. 
Makro / Külgazdaság Gazprom: újabb dróntámadás a Török Áramlat ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 12:26
Meddig jöhet még az orosz gáz a vezetéken?
Makro / Külgazdaság Többen maradtak munka nélkül Ausztriában
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:57
Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest nőtt a munkanélküliség, pedig sokan lekerültek a listáról egy hónap alatt.
Makro / Külgazdaság A Publicus olyat mért, amit még eddig soha
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:57
Az új kutatásuk szerint már nemcsak többen szavaznának a Tiszára, de többen is gondolják, hogy Magyar Péter pártja nyerhet.
Makro / Külgazdaság Átvágnák a gordiuszi szorost az Öböl menti országok
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 08:29
Támadt egy ötletük, hogyan kerüljék ki a könnyen lezárható átjárót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG