2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Augusztusban az export volumene 1,7%-kal csökkent, az importé 3,9%-kal haladta meg az előző év azonos időszakának szintjét. Az év első nyolc hónapját egyben nézve 7-8 százalékos a bővülés tavalyhoz képest. Az autóipar tartott nyári szünetet.

2014. augusztusban a kivitel értéke 6,0 milliárd eurót, a behozatalé 5,7 milliárd eurót tett ki. A külkereskedelmi mérleg többlete az év nyolcadik hónapjában 279 millió euró volt, 217 millió euróval kevesebb, mint az előző év azonos időszakában. Euró alapon az export 4,0, az import 0,6%-kal csökkent.

2014 első nyolc hónapjában a külkereskedelmi mérleg aktívuma 4 milliárd eurót tett ki, ami 20 millió euróval haladta meg az előző év azonos időszaki szintet.

A gépek és szállítóeszközök esetében a külkereskedelmi forgalom volumene mindkét irányban csökkent, elsősorban az autógyárak hosszabb-rövidebb nyári leállásának következtében. A járműgyártáshoz kapcsolódó iparágak behozatala is mérséklődött - írja a KSH.

Túl sok minden múlik az Audin

A külkereskedelem visszaesése nem meglepő a korábban közölt ipari adatok fényében: augusztusban az ipari termelés volumene mindössze 0,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Havi összehasonlításban pedig komolyabb visszaesést mért a KSH.

A magyar ipari termelési adat visszaesése mögött bázishatásokat, a német ipar visszaesését, az orosz-ukrán konfliktus hatását és az Audi motor- és autógyárának (és más autóipari cégeknek) nyári leállását látták az elemzők.

Kivel üzletelünk?

2014. január–augusztusban az export 79, az import 75%-át bonyolítottuk le az EU-tagállamaival. Ebben a viszonylatban a kivitel volumene 9,8, a behozatalé 14%-kal volt több, mint 2013 azonos időszakában.

Az EU-n kívüli országokkal folytatott kereskedelemben a kivitel volumene 0,4%-kal, a behozatalé 3,4%-kal csökkent 2013. január–augusztushoz hasonlítva.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 08:47
Negatívra rontotta az EU pénzügyi stabilitási mechanizmusának osztályzati kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Miközben a magyar repülőrajt elmaradt, Csehországban kilőtt a GDP
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 14:01
Miközben a magyar GDP lényegében stagnál, a cseh 2,7 százalékkal növekszik.
Makro / Külgazdaság A kereskedőket sokkolta a kormány bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:38
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt új terméket vont az árréstop hatálya alá.
Makro / Külgazdaság Jól indul a november az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:05
November első napján csökkenést tapasztalhatunk a kutak nagykereskedelmi áraiban.
Makro / Külgazdaság Csak 6172 gyerek született  szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:44
8758 fő halt meg.
Makro / Külgazdaság Gyorsult az áremelkedés az iparban
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:32
2,4 százalékkal magasabbak az árak az iparban.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta, kit látna szívesen egészségügyi miniszterként
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 18:17
Az Egyesült Királyságban és Magyarországon is dolgozó ortopéd főorvos, Hegedűs Zsolt a jelölt.
Makro / Külgazdaság Magyar férfi vezette a bűnbandát, amely 70 milliárd forint értékű kokainnal üzletelt
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 17:24
M. Ferenc Magyarországon is 40 kilogramm kokaint értékesített, a dominikai hatóságok azonban 2,2 tonnás szállítmányt találtak, amely szintén a bandájához köthető. A hatóságok Magyarországon is 13 helyen csaptak le az ügy miatt.
Makro / Külgazdaság Lezárta hosszú vitáját Donald Trump és Hszi Csin-ping
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 15:49
Kína szállítani fogja a ritkaföldfémeket, és nagy mennyiségű amerikai szóját vásárol: ezekről is megállapodott Donald Trump Hszi Csin-pinggel. A két elnök között szóba került a drogkereskedelem elleni fellépés is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG