1p
Februárban javultak az üzleti környezet és a gazdasági hangulat megítélését tükröző indexek, miközben csökkent a fogyasztói bizalom az euróövezetben - közölte csütörtökön az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága.

A fogyasztói bizalmi index februárban a várakozásoknak megfelelően mínusz 12,7 pontra csökkent a januári mínusz 11,7 pontról.

Az üzleti környezet megítélését tükröző index februárban 0,37 pontra emelkedett a januári 0,19 pontról 0,25 pontra felülvizsgált adathoz képest. Elemzők 0,20 pontot vártak februárra.

A gazdasági hangulatindex februárban 101,2 pontra, 2011 júliusa óta a legmagasabbra javult a januári 100,9 pontról 101,0 pontra felülvizsgált értékről. Az előzetes érték februárra 100,9 pont volt.

A feldolgozóipari bizalmi index februárban mínusz 3,4 pontra javult a mínusz 3,9 pontról felülvizsgált mínusz 3,8 pontos januári értékről. Az előzetes érték februárra mínusz 4,0 pont volt.

A szolgáltatóipari szektor bizalmi indexe 3,2 pontra emelkedett a 2,3 pontról 2,4 pontra módosított januári értékről. Az előzetes adat 2,5 pont volt februárra.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Európa kétmillió euró humanitárius segélyt juttat Trump kiszemeltjének
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 14:48
A humanitárius helyzet romlására tekintettel az Európai Bizottság szerdán arról döntött, hogy kétmillió euró segélyt juttat Kubának - tájékoztatott a brüsszeli testület szerdán.
Makro / Külgazdaság GKI: ez a romló külkereskedelmi egyenleg oka
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 14:21
A KSH legfrissebb adatai szerint 2026 februárjában a hazai export volumene 2,3 százalékkal csökkent, míg az import 6,7 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött az Egyesült Államokból
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 13:59
Az Egyesült Államokban tavaly augusztus óta a legmagasabbra emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a március 27-én végződött héten – derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) adataiból.
Makro / Külgazdaság Ez is az iráni háború hatása: nagy fordulat készül Németországban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:45
Németország gazdasági minisztere az atomenergia szerepének újragondolását sürgeti az ország energiaellátásában.
Makro / Külgazdaság A boltokban is visszaköszönhet Donald Trump háborújának hatása
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:30
Az iráni háború nemcsak az energiaárakat, hanem a mezőgazdaságot is súlyosan érintheti, ami világszerte élelmiszerinflációhoz vezethet. Erről a magyar vásárlóknak még viszonylag friss élményei lehetnek, hiszen a 2022-23-as időszakban az EU-ban nálunk volt a legjelentősebb az élelmiszerek drágulása.
Makro / Külgazdaság Javítási munkák indulnak a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 10:15
Megindulhat a Barátság kőolajvezeték kulcselemének helyreállítása: Ukrajna tendert írt ki a brodi szivattyúállomás felújítására, ami az első konkrét lépés a januári leállás óta.
Makro / Külgazdaság Nagyon törékeny maradt a bizalom a magyar kulcságazatban
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 09:00
A 2026 márciusi BMI index 50,4 pontra csökkent a februári (51,2) értékhez képest. Március átlag alatti hónapnak számít: az 1995 óta mért hosszútávú átlag értéke 52,6; a márciusi értékeké 51,8. A most mért, szezonálisan kiigazított BMI index a nyolcadik legalacsonyabb e havi érték.
Makro / Külgazdaság Nem túl fényes helyzetet örököl az április 12-én győztes párt által megalakítandó kormány
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal szerda reggeli közlése szerint 2025-ben a költségvetés hiánya GDP-arányosan 4,7, az államadósság pedig 74,.6 százalék lett.
Makro / Külgazdaság Újabb tartályhajót támadtak meg a Perzsa-öbölben, orosz szállítmány érkezett Kubába
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 07:55
Újabb olajszállító hajót ért találat szerda hajnalban a Perzsa-öbölben; 24 órán belül ez a harmadik hajó, amit megtámadtak, köztük a második tartályhajó – közölte a brit UKMTO tengerbiztonsági hivatal.
Makro / Külgazdaság Nem sokat várt a kormány, tényleg megemelik a biztonsági tartalékot
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 07:40
A Magyar Közlönyben is megjelent a rendelet arról, hogy a kormány a nemzetközi energiabiztonsági válsághelyzetre tekintettel megemelte a földgáz biztonsági készletének mértékét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG