3p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Még olcsóbb lesz az üzemanyag, szerdától 5, illetve 9 forinttal kell kevesebbet fizetni – Az amerikai kitiltási botrány volt a téma a parlamentben – Az elszámoltatás költségvetése lesz a 2015-ös, a Költségvetési Tanácsnak nyújtották be – Milliárdokra büntettek több lapkiadót, korlátozták a versenyt

A múlt pénteki csökkenés után szerdán ismét olcsóbb lesz az üzemanyag. A gázolaj literenkénti ára 5, a benziné 9 forinttal csökken. Ez azt jelenti, hogy a gázolajért 399-404, a benzinért 385-386 forintot kell fizetni.

Áder János beszédével kezdte mai napját az országgyűlés, a köztársasági elnök a klímacsúcsról tartott egy általános beszámolót.

Az amerikai kitiltási botrány volt a téma a parlamentben. A Miniszterelnökséget vezető miniszter, Lázár János hangsúlyozta: Szijjártó Pétert azért küldte Orbán Viktor Washingtonba, illetve őt Berlinbe a kancellária vezetőjéhez, hogy tájékozódjanak a helyzetről. A politikus azt is közölte, hogy nincs tudomásuk bűncselekményről, de készek vizsgálatokat lefolytatni, hogy kiderüljön az igazság.

Nem a parlamentnek, hanem a Költségvetési Tanácsnak nyújtják be ma a 2015-ös költségvetést. A szaktárca tájékoztatása szerint a banki elszámoltatás költségvetése lesz a jövő évi büdzsé.

A kormány elfogadta az egészségügyi rendszer átalakítására vonatkozó terveket, az ágazat jövőre több pénzhez jut majd – ezt mondta Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.  Az államtitkár részleteket nem árult el, mindössze annyit tudni, hogy a háziorvosoknak több dolguk lesz, több pénzt is kapnak ezért jövőre tízmilliárd forinttal. És a kórházak adósságának rendezésén is dolgozik a kormány.

2,2 milliárd forintra büntetett a Gazdasági Versenyhivatal Axel Springert, a Russmedia Kft-t., a Lapcom Kiadót és a Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft-t versenykorlátozás miatt. A cégek abban állapodtak meg, hogy kölcsönösen nem támadják meg egymás piacait. Megegyeztek a lap- és a hirdetési árakban is.

Budapesti járatokat is töröltek a Lufthansa pilótáinak sztrájkja miatt. 12 Budapestről induló és 13 Budapestre érkező járatról van szó. A sztrájk hétfő délelőtt 11 órakor kezdődött, és kedd este 10-ig tart. A Lufthansa 5400 pilótáját képviselő szakszervezet és a munkaadó konfliktusa több mint fél éve tart. A Lufthansa azt szeretné, hogy a pilóták 60 éves kor felett menjenek nyugdíjba. A szakszervezet ezt ellenzi.

José Manuel Barroso szerint súlyos hibát követne el a brit kormány, ha a bevándorlás és egyéb európai uniós alapelvek megkérdőjelezésével magára haragítaná közép- és kelet-európai szövetségeseit. Az Európai Bizottság leköszönő elnöke, aki az egyik legtekintélyesebb londoni politikai elemzőműhely, a Királyi Külügyi Intézet hétfő esti fórumán összegi majd véleményét Nagy-Britannia és az Európai Unió viszonyáról, állítólag arra figyelmezteti majd Londont, hogy ha Nagy-Britannia otthagyná az Európai Uniót, gyakorlatilag elveszítené befolyását a világpolitikában.

Csütörtöktől zárva lesz a budapesti tőzsde, az 1956-os forradalomra emlékeznek. A régiós és a nyugati börzéken ugyanakkor a megszokottak szerint lehet majd kereskedni. Elemzők erősödésre számítanak a BÉT-en.

Késésben az aratás, zuhannak a kukoricaárak, rövid összefoglaló Németh Istvántól, a magro.hu ügyvezetőjétől.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A Toyota Motor Europe hatalmasat hasított tavaly
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:19
A Toyota Európa (Toyota Motor Europe – TME) történelmi rekordot jelentő több mint 1 229 000 új autó értékesítésével zárta a 2025-ös naptári évet – tájékoztatta az MTI-t a japán autógyártó vállalat.
Makro / Külgazdaság EBRD: rekordot döntöttek a működési térségnek nyújtott tavalyi finanszírozások
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 16:14
Minden eddiginél több, az egy évvel korábbi rekordnál is nagyobb értékű finanszírozást nyújtott a működési térségéhez tartozó gazdaságoknak tavaly az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Makro / Külgazdaság Meglepetés történt az euróövezet ipari termelésében tavaly novemberben
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 15:01
Havi és éves összevetésben egyaránt a vártnál gyorsabb ütemben nőtt az euróövezet ipari termelése tavaly novemberben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Tető alatt a Mol-NIS megállapodás
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 14:03
Közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról a Mol és a tulajdonos Gazpromnyefty és a szerbiai vezetés között, aminek nyomán korábban nem látott biztonságba kerülne Közép-Európa energiaellátása – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Belgrádban.
Makro / Külgazdaság Csökkent a 12 hónapos kincstárjegy aukciós átlaghozama
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 13:20
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 30 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.
Makro / Külgazdaság Véget érni látszik a németeket sújtó átok
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 12:35
A német gazdaság három év után először bővült 2025-ben, mivel a fogyasztók és a kormányzati kiadások növekedése elkezdte táplálni az eddig lassú fellendülést.
Makro / Külgazdaság László Csaba: Nem lepődnék meg, ha a kormány a választások előtt odaadná a teljes 14. havi nyugdíjat
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. január 15. 10:10
A volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár a január 14-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 90. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Megint megszólalt Trump Venezueláról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:41
Donald Trump szerint Venezuelának célszerű lenne az OPEC tagjának maradnia, ugyanakkor elmondása szerint nem világos számára, hogy ez az Egyesült Államok érdekeit szolgálja-e. A kérdésről Washington eddig nem egyeztetett Caracassal.
Makro / Külgazdaság Kiütős számok jöttek a magyar iparról
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 08:31
Az ipari termelés volumene 2025 novemberében 5,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index hasonló adatot mutat. Visszaesés következett be a feldolgozóipari alágak döntő többségében. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2,0 százalékkal kisebb volt a 2025. októberinél.
Makro / Külgazdaság Az OECD-n kívüli országok húzhatják az olajkereslet növekedését
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:14
Idén napi 1,4 millió hordóval, jövőre további 1,3 millió hordóval emelkedhet a globális olajkereslet az OPEC előrejelzése szerint. A szervezet a világgazdaság növekedési ütemével kapcsolatban is előrejelzéseket adott az idei és a jövő évre.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG