A vártnál jobban teljesített az euróövezet gazdasága, az előző hónapban elért hat éves csúcson tartotta magát májusban is a gazdasági aktivitás. Az IHS Markit gazdaságkutató intézet előzetes BMI adatai szerint a feldolgozóipari beszerzésimenedezser-index májusban 57 pontra emelkedett az április 56,7 pontról. Az elemzők kisebb csökkenést, 56,5 pontot vártak. A szolgáltatóipari BMI ugyanakkor 56,2 pontra csökkent az előző havi 56,4 pontról, az elemzők itt nem vártak változást.
A feldolgozóipari és szolgáltatóipari mutatók adataiból képzett összetett BMI májusban nem változott az előző hónapban elért hat éves csúcshoz képest, 56,8 pont lett az elemzők által várt csökkenés, 56,5 pont helyett. Az IHS Markit vezető közgazdásza az övezet gazdasági aktivitása alapján 0,6-0,7 százalékos második negyedévi GDP-növekedésre számít, és amennyiben a teljesítmény júniusban sem csökken, a piacon kialakult 0,4 százalékos konszenzus túl pesszimista becslésnek fog bizonyulni a második negyedévi GDP-növekedésre vonatkozóan.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Csütörtökön 11 órától tartották a kormányszóvivői sajtótájékoztatót, amelyen ismét kormánydöntésekről, valamint az uniós pénzek hazahozatalának állásáról is szó esett.
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközből (RRF) 3680 milliárd forint jut Magyarországnak. Ennek a felhasználásáról hónapokon belül dönteni kellene, de a kormány talált módot arra, hogy ne kelljen kapkodni.
Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével – írta a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
Az Arab-öböl menti államok olajtermelése valószínűleg októberre helyreáll, de a Hormuzi-szoroson áthaladó szállítmányok mennyisége így sem haladja meg a háború előtti szint 70 százalékát – vélik az amerikai Goldman Sachs bank szakértői, akiket a Bloomberg idézett csütörtökön.
Az Erste elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke június 25-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Oroszország GDP-je 0,2 százalékkal csökkent az idei első negyedévben a tavalyi azonos időszakhoz képest – közölte a statisztikai hivatal végleges adatként.