2p
A Brexit mellett az unióra vonatkozó témák és persze a menekültválság is előkerül majd.
Bohuslav Sobotka cseh, Orbán Viktor magyar, Beata Szydlo lengyel és Robert Fico szlovák miniszterelnök (b-j) a visegrádi csoport (V4) miniszterelnökeinek találkozóján tartott sajtótájékoztatón Varsóban 2017. március 2-án. Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs

A Visegrádi országok (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia) miniszterelnökei holnap, azaz kedd délelőtt tárgyalnak majd a varsói kormányfői hivatalban. A lengyel kormányszóvivő, Rafal Bochenek elmondása szerint a csúcstalálkozón megvitatják az EU-ra vonatkozó témákat, így értékelik a szombati EU-csúcsot, megvitatják a menekültpolitika kérdéseit, és természetesen szó lesz a Brexitről is – hiszen épp szerdára tervezi Theresa May aktiválni a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét.

Bochenek hozzátette: mindezek mellett egyeztetnek az EU előtt álló reformokról, valamint arról,  milyen intézményi változásokat kellene ezek keretében végrehajtani. A tárgyalás délelőtt zajlik, a miniszterelnökök délután a Közép- és Kelet-európai Innovátorok Kongresszusán tartanak közös pódiumbeszélgetést. Itt az innovációs kezdeményezések közös támogatásáról lesz szó.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nálunk csak készülünk rá, de van, ahol már mérsékelnék a vagyonadót
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 15:35
A vagyonadó mérséklését javasolja Norvégiának a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), amely szerint a skandináv ország adórendszerét úgy érdemes átalakítani, hogy nagyobb teher háruljon az ingatlanokra és az örökségekre, miközben csökkenjen a munkát és a tőkét sújtó adóztatás.
Makro / Külgazdaság GKI: valójában ennyi jöhet össze a vagyonadóból
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 14:44
A nemrég megjelent 100 leggazdagabb kiadvány és az MNB vagyonstatisztikái alapján a GKI összegyűjtötte, mitől függ, hogy 125 milliárd vagy 600 milliárd folyik be a költségvetésbe. 
Makro / Külgazdaság 35 milliárd helyett csak 23-at tett zsebre a Magyar-kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 13:03
Viszont tovább csökkent a kamat.
Makro / Külgazdaság Megjött a legfőbb ügyész válasza Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 12:33
Cél a teljes feltárás.
Makro / Külgazdaság Atyaég, mi lesz csütörtökön a magyar benzinkutakon!
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 11:28
Gyorsan megmutatkozhat az árváltozás.
Makro / Külgazdaság Szerzett egy újabb pirospontot a Magyar-kormány Brüsszelben – de mi lesz a migrációs paktummal?
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:36
Jó úton halad a kormány a jogállamisági eljárás lezárása ügyében, de a migrációs paktumról kitérő választ adott az Európai Bizottság képviselője.
Makro / Külgazdaság Spórolna a kormány a képviselőkön: itt a friss törvény
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:47
Sok szabály változik.
Makro / Külgazdaság A KSH szerint nagyon jók voltak a fizetések áprilisban
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:30
A nettó átlagkereset 541 200 forint volt a a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerint áprilisban.
Makro / Külgazdaság Közeleg a határidő, változtatna az örökbefogadási rendszeren a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 08:04
A visszajelzések alapján elhalasztanák az egységes rendszer bevezetését.
Makro / Külgazdaság Fontos papír jött Amerikából a Mol-NIS ügyben
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 07:36
Lejárt volna az engedély, ha nem lép az OFAC.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG