Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Betett a devizahiteles csomag az OTP-nek, 153 milliárdos a bank vesztesége – Az FHB is veszteséggel zárta a II. negyedévet – Pálinkát és pezsgőt foglaltak le az ellenőrök a Balatonnál

153 milliárd forintos veszteségről adott számot az OTP az első félévben. Az árfolyamrés 32, az egyoldalú kamatemelések pedig 144 milliárd forintjába kerülnek a legnagyobb banknak. Bencsik László, a bank vezérigazgatója azt mondta: a bank tőkehelyzete stabil. A nemzetközi érdekeltségek közül a DSK húz a legjobban, de a közép-kelet-európai leánybankok is jól teljesítenek.

A nyugat-európai piacokon és a hazai tőzsdéken is kisebb pluszban indult a kereskedés. Az OTP a negyedéves számok közzétételét követően csaknem fél százalékkal erősödött, csakúgy mint a MOL és a Richter.

Az FHB 3,55 milliárdos veszteséggel zárta a II. negyedévet. A bank 4,7 milliárd forintot tett félre az árfolyamrésre, míg az egyoldalú szerződésmódosításokra 12-15 milliárdot. Ezt azonban csak akkor tünteti fel a mérlegben, ha a bírósági szakasz lezárult, illetve megszülettek az elszámolásra vonatkozó jogszabályok.

Orbán Viktor szerint az Oroszországgal szembeni gazdasági szankció politikája ellentétes a magyar nemzeti érdekkel. A miniszterelnök a közrádiónak adott interjújában beszélt a tegnap közzétett váratlanul jó magyar GDP-adatról is, szerinte ez annak köszönhető, hogy a magyarok dolgozni akarnak és amíg ez így marad, addig az eredmények jönni fognak.

A forint kéthetes csúcsa közvetlen közelében jár ma reggel a bankközi piacon az euróval szemben. Az euróval szembeni jegyzések 314-ről átmenetileg 311,5-ig estek, majd este 312,5 körül járt a kereskedés és ehhez képest ma reggelig érdemi elmozdulás nem következett be. A dollár kurzusa 233,5 körül, a svájci franké 257,5 körül jár a bankközi piacon.

Pálinkát és pezsgőt foglaltak le a pénzügyőrök a Balaton zalai partszakaszán. Az ellenőrzött vendéglátóhelyek csaknem harmadánál tapasztaltak valamilyen jogsértést a pénzügyőrök. Összesen 16 liter adózatlan pálinkát, különféle alkoholtermékeket, valamint 7 liter bort és pezsgőt foglaltak le, és egymillió forint jövedéki bírságot szabtak ki.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Trump úgy üzent az orosz olajról, hogy a magyar kormány is megértse
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 14:06
Az amerikai elnök levelet írt a NATO-tagországoknak.
Makro / Külgazdaság Felemás hírt kapott Magyarország szomszédja
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 09:27
Fenntartotta Románia államadós-osztályzatának március óta érvényes negatív kilátását a pénteki újabb felülvizsgálat után is a Moody's Ratings.
Makro / Külgazdaság A miniszterelnök bukása csak a kezdet, újabb csapást kapott Európa egyik kulcsországa
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:55
Franciaországot mostanában az ág is húzza.
Makro / Külgazdaság Nem fogja kitalálni, milyen konzulátust nyitott meg Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 08:14
Váratlan országban barátkozott a miniszter.
Makro / Külgazdaság Húsz éve nem láttak ilyet Kínában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 13:03
Érdekes adatok jöttek.
Makro / Külgazdaság Fontos állami cég vezetőjét cseréli le Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:48
Távozik a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója, az utód a Magyar Posta Biztosítótól érkezik.
Makro / Külgazdaság Várhatják a szombatot a magyar autósok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:34
Kellemes meglepetésben lehet részük a benzinkutakon.
Makro / Külgazdaság Mégiscsak működik Trump matekja? Jókorát zuhant az amerikai költségvetés hiánya
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 11:09
Közel 30 milliárd dollárt szedtek be vámokból csak augusztusban.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen meglepetést kaptak a németek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:21
Hónapok óta nem történt ilyen.
Makro / Külgazdaság „Száz százalékig szolidáris” Lengyelországgal Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 09:52
Abu-Dzabiban beszélt a miniszterelnök a lengyelországi drónbehatolásról, Tisza-adóról és az Otthon Startról is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG