3p

Honnan kerít pénzt a kormány a 14. havi nyugdíjra?
Mit okoznak a kedvezményes hitelek?
Lesz ítélet az MNB-botrányban a választásokig?

Online Klasszis Klub élőben Simor Andrással!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi jegybankelnököt!

2025. november 12. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Erősödik a forint – nőtt a kiskereskedelmi forgalom – és kivonul a Lukoil Magyarországról.

Nem olyan egyértelmű a válasz arra, mennyivel bővült a magyar kiskereskedelem: a trafikok és az online kasszák miatt pontosabbak az adatok, de nehéz az összehasonlítás. Egy biztos: a kiskereskedelmi forgalom júniusban is nőtt az új és a régi módszertan szerint is. Az új számítás szerint 3,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom. Ezen belül az élelmiszer- és élelmiszerjellegű vegyes kiskereskedelemben 6,1 százalékkal, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 0,5 százalékkal, míg az üzemanyag-kiskereskedelemben 4,6 százalékkal emelkedett az értékesítés volumene.

A Lukoil kivonul a térségből, a cseh mellett eladja magyarországi és szlovákiai hálózatát is - írja keddi cikkében a Világgazdaság. A Mol Nyrt. hétfőn jelentette be, hogy megállapodást írt alá az orosz Lukoillal a vállalat csehországi kiskereskedelmi hálózatának átvételéről. A Lukoil honlapján már az is szerepel, hogy az orosz társaság eladja a 19 benzinkútból álló szlovákiai és a 75 egységet számláló magyarországi hálózatát is, ez esetben a vevő a Norm Benzinkút Kft.

A befektetői hangulatot kissé javítja a portugál Espirito Santo bank megmentése, de a geopolitikai aggodalmak továbbra sem múltak el. A magyar vezető részvények közül a Magyar Telekom eheti gyorsjelentése miatt lehet forgalom a részvényekben a következő napokban. A Molt pedig a cseh Lukoil-akvizícióról szóló hírek húzhatják fel.

A kedden esedékes makrogazdasági adatok sorából kiemelkedik a júniusi európai kiskereskedelmi forgalom és délután az ISM beszerzésimenedzser-indexe (BMI) az amerikai szolgáltatóipar júliusi teljesítményéről.

Néhány húsüzemnél már feloldották az orosz hatóságok a magyarországi húsimportra vonatkozó korlátozást, amelyet május 14-től léptettek életbe. Két nagy hazai húsipari vállalatunk, a Hungerit Zrt., valamint a Pick Szeged Zrt. ugyanakkor továbbra sem szállíthat az orosz piacokra - írja a Délmagyarország. Magyar József, a Hungerit elnök-vezérigazgatója a lap kérdésére elmondta, a tárcától és a szakhatóságtól máig nem kaptak arra vonatkozó választ, hogy mire számíthat a vállalat a jövőben. Hangsúlyozta, a hibajegyzékben felsorolt észrevételeket kijavították, azóta várnak.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint a felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben 14 megyében, és Budapesten. Ezeken a területeken kedden is számítani lehet arra, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több csapadék hullhat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Öt demokrata megtört: vége a rekordhosszúságú amerikai leállásnak.
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 07:11
Néhány napon belül indulhat újra az amerikai állam gépezete.
Makro / Külgazdaság Megint el fogják inflálni a megtakarításainkat?
Eidenpenz József | 2025. november 11. 05:42
Az amerikai kormány mindössze 71 nap alatt újabb ezermilliárd dollárral növelte az államadósságot. A folyamat megállíthatatlannak tűnik, még gyorsul is, és más fejlett országokban is hasonló folyik. Nem látszik más megoldás, mint az államadósság elinflálása, ami a legkisebb ellenállás útja.
Makro / Külgazdaság A biológiai életkor meghatározása a hosszú élet titka – Klasszis Podcast
Natív tartalom | 2025. november 10. 17:10
Interjú Dr. Balázs Annával, a CMC Déli Klinika orvos igazgatójával. Hallgassa meg a beszélgetést, és tudja meg, hogyan veheti vissza az irányítást öregedési folyamatai felett!
Makro / Külgazdaság Egyiptomba készülőknek: itt sem lankad az infláció
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 14:51
Egyiptomban 12,5 százalékra gyorsult az éves infláció októberben, miután szeptemberben 11,7 százalékra, több mint hároméves mélypontra csökkent – derült ki az egyiptomi statisztikai hivatal, a CAPMAS hétfőn közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Zsiday Viktor: „Nem egy Jolly Joker Orbán és Trump pénzügyi csomagja”
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 13:44
Megszólalt az elemző az Orbán-Trump védőpajzsról.
Makro / Külgazdaság Október végén 3667,7 milliárd forint volt a hiány
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 12:51
Október végéig az államháztartás központi alrendszere 3667,7 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Makro / Külgazdaság Amíg Trump az elnök, nem lesz szankció – mondja Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 11:35
Ez volt az év legfontosabb tárgyalása – mondta Orbán Viktor.
Makro / Külgazdaság Nagyon súlyos ára lesz az amerikai kormányzati szektor megbénulásának
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 16:47
Megfeleződhet az Egyesült Államok negyedéves gazdasági növekedése a folytatódó kormányzati leállás miatt – jelentette ki Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap a szövetségi intézmények 40 napja húzódó működési kényszerszünetének hatásairól.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter Trumpról és orosz hackerekről is beszélt a Financial Times-nak
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 14:10
Interjút közölt a Financial Times vasárnap a Tisza Párt elnökével.
Makro / Külgazdaság Szorítsa magához a pénztárcáját: minden kiderül az áremelkedésről és a szenvedő iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 13:34
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az államháztartás központi alrendszerének október végi helyzetéről ad ki gyorsjelentést, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden a fogyasztói árak októberi alakulásáról számol be, csütörtökön az ipar szeptemberi adatainak második becslését, pénteken az építőipar szeptemberi adatait teszi közzé. Mindezek előtt pedig hétfőn kora reggel érkezik a Privátbankár Árkosár legfrissebb elemzése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG