2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jó hír érkezett, az ukrán határ mellé rendelt orosz katonák egy részét visszavonják.

Kedden délelőtt a BBC arról számolt be, hogy komoly orosz csapatmozgás indult meg az ukrán határ közelében állomásozó kontingensnél. Pontos számok egyelőre nem ismertek, hogy az oroszok mennyi katonát vonnak vissza, ugyanakkor jelenleg az odarendelt 30 ezer belorusz katonával együtt 130 ezer fős kontingens volt az ukrán határnál.

Orosz páncélozott járművekből álló konvoj halad egy autópályán (Fotó: MTI/AP)
Orosz páncélozott járművekből álló konvoj halad egy autópályán (Fotó: MTI/AP)

Az orosz védelmi minisztérium kedden azt közölte, hogy megkezdték a felkészülést az állomáshelyükre történő visszatérésre az orosz déli és nyugati katonai körzet azon csapatai, amelyek részvétele véget ért az Oroszország területén zajló hadgyakorlaton.

Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője Moszkvában azt nyilatkozta, hogy az első vasúti szerelvények és teherautó-konvojok még kedden elindulnak a helyőrségek felé. A bejelentésre egyébként világszerte pozitívan reagáltak a piacok és a rubel árfolyama is erősödni kezdett.

Az elmúlt hetekben több NATO-ország azzal vádolta Moszkvát, hogy az Ukrajna elleni invázió céljából vont össze erőket az ukrán határ közelében, amit az orosz fél valótlan állításnak minősített. Konasenkov azt is közölte, hogy a Fehéroroszországban a Szövetséges Eltökéltség - 2022 kódnevű hadgyakorlat utolsó szakaszában, február 19-én, a Minszkben akkreditált katonai attasék megfigyelőként vehetnek majd részt Obuz-Lesznyevszkij lőterén.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Eljött a pillanat, amikor a „mosom kezeim” már nem jön be
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 18:11
Egy perui farmer azért perelte be a német RWE energiavállalatot, mert hozzájárulása a klímaváltozáshoz összefügg a faluját fenyegető áradással. A bíróság nem söpörte le az asztalról az ügyet.
Makro / Külgazdaság Kerülőutat választottak az orosz mágnások
Buksza blog | 2025. június 8. 14:27
Fehérorosz oknyomozó újságírók kiderítették, hogy egy belorusz vállalat az Oroszország elleni nyugati szankciókra fittyet hányva szállít luxusárucikkeket az EU-ból az orosz vevőknek.
Makro / Külgazdaság Szép számokat közölt a gazdasági csúcsminisztérium, csak éppen nem a teljes képet mutatja
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 12:19
A KSH statiszikájából nem derül ki minden fontos részlet.
Makro / Külgazdaság Kiderült, ki volt a Magyarországon meghalt amerikai katona
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 09:46
Egy 24 éves őrmester volt a baleset áldozata.
Makro / Külgazdaság Izgalmas hete lesz Nagy Mártonnak és Lázár Jánosnak – kiderül az igazság?
Privátbankár.hu | 2025. június 8. 08:42
Fontos adatokat közöl keddtől a KSH.
Makro / Külgazdaság Itthon tankoljunk vagy külföldön? Attól függ, merre indulunk
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 09:33
Alig van mostanában változás a benzinkutakon – és ez nem csak Magyarországon igaz. Az Mfor Üzemanyagár-figyelő a régióban is körülnézett az árakat illetően.
Makro / Külgazdaság Ausztria megkapta azt a pofont, amit Magyarország nem
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:58
Leminősítette Ausztriát a Fitch Ratings. A nemzetközi hitelminősítő mindenekelőtt a vártnál sokkal gyengébb osztrák közfinanszírozási és reálgazdasági teljesítménnyel indokolta a lépést.
Makro / Külgazdaság Elővette Magyarország hitelminősítését a Fitch – kivel játszunk egy ligában?
Privátbankár.hu | 2025. június 7. 08:36
A saját ligánkban jónak számítanak a fizetések, jönnek az autóipari beruházások, de a gazdasági növekedés minimális, és magas az államadósság – véli a Fitch Ratings.
Makro / Külgazdaság Felemás számok jöttek Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 16:19
Az amerikai gazdaságról tettek közzé adatokat.
Makro / Külgazdaság Van, ahol dübörög a szekér Európában
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 13:45
A vártnál jobb lett az euróövezeti GDP-adat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG