1p
Az árvíz által érintett vasúti vonalszakaszokon már gyorsabban haladhatnak a szerelvények, de még mindig nem közlekedhetnek teljes sebességgel
Az árvíz által érintett dunántúli és az észak-magyarországi vasúti vonalszakaszokon már gyorsabban haladhatnak a szerelvények, de még mindig nem közlekedhetnek teljes sebességgel; Észak-Magyarországon, főként Miskolc térségében van olyan vonalszakasz, ahol a hosszú hétvégén sem járhatnak a vonatok - közölte a Mávinform szombat reggel az MTI-vel.

Szünetel a vasúti forgalom, vonatpótló buszok viszik az utasokat a Miskolc-Sátoraljaújhely vonalon Olaszliszka-Tolcsva és Sátoraljaújhely között, emiatt a teljes vonalon 10-15 percet késnek a vonatok. Ugyancsak buszok viszik az utasokat a Miskolc-Tornanádaska vasútvonalon Sajóecseg és Szendrő között.

A Vámosgyörk-Újszász-Szolnok vonalon Jászapáti és Vámosgyörk között a pályát lezárták, itt is vonatpótló autóbuszok közlekednek körülbelül 10 perces késéssel. A Vác-Balassagyarmat vonalon az Ipoly áradása miatt a vasúti közlekedés Drégelypalánk-Balassagyarmat között szünetel, itt is vonatpótló buszok járnak, ezen a vonalon 5-10 perces késések várhatók.

A Budapest-Hatvan-Miskolc vonalon Nyékládháza és Miskolc-Tiszai pályaudvar között továbbra is csökkentett sebességgel tudnak közlekedni a járatok, és továbbra is sebességkorlátozás van érvényben Miskolc-Tiszai pályaudvar-Felsőzsolca között a Sajó hídon, valamint Felzsőzsolca-Hernádnémeti-Bőcs között a Hernád hídon. A vonatok átlagosan 10-15 perces késéssel közlekednek.

A Miskolc-Nyíregyháza vonalszakaszon, Mezőzombor és Szerencs között a vízátfolyások miatt csökkentett sebességgel haladnak a szerelvények, ami további késéseket okozhat a Budapest-Miskolc-Nyíregyháza vonal közlekedésében.

Sebességkorlátozás miatt a Dunántúlon 10-15 perces késéssel járnak a vonatok a Budapest-Győr-Hegyeshalom, a Budapest-Pécs, valamint a Kaposvár-Siófok vonalon. A Dombóvár-Bátaszék vonalon, Dombóvár és Mágocs-Alsómocsolád között az utasoknak vonatpótló autóbuszra kell átszállniuk, a buszközlekedés miatt 10-15 perces késések várhatók.

A rendkívüli időjárás következményeire tekintettel a Budapest-Pécs vonalon közlekedő InterCity vonatok pót- és helyjegy nélkül vehetők igénybe szombat éjfélig, a már megváltott pót- és helyjegyeket vasárnap éjfélig bármely állomás pénztárában kezelési költség felszámítása nélkül vissza lehet váltani - közölte a Mávinform.

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már több mint 10,5 milliárd eurót kapott Ukrajna innen
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 15:49
Újabb csomagot hagyott jóvá az EBRD.
Makro / Külgazdaság Magyar Péteréknek nincs oka a panaszra ezeket a számokat látva
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 13:04
Továbbra is jelentős a Tisza fölénye. 
Makro / Külgazdaság Jelasity Radován: Az Erste nem adósa Kármán Andrásnak és ő sem az Erstének, ő nem a bank szolgája
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. június 26. 15:30
Az Erste elnök-vezérigazgatója a június 25-ei élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live jubileumi, 100. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nálunk sem rózsás a költségvetés helyzete, de a franciáknál sosem volt ilyen rossz
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 13:10
Franciaország államadóssága rekordmagasra, 3500 milliárd euró fölé emelkedett az első negyedévben a nemzeti statisztikai hivatal, az Insee adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Elárulta Magyar Péter, melyik feltételt lesz a legnehezebb teljesíteni az euróhoz
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 12:45
Magyar Péter miniszterelnök, Kármán András pénzügyminiszter és Kiriákosz Pierakákisz görög pénzügyminiszter, a Eurócsoport elnöke közös sajtótájékoztatót tartottak a Pénzügyminisztériumban, ahol a legfőbb téma az euró magyarországi bevezetésének lehetőségei voltak.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mekkora a támogatottsága idehaza az euró bevezetésének
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 08:55
A Medián kutatása szerint a társadalom jelentős, háromnegyedes többsége szeretné, ha Magyarország bevezetné az eurót. Nézetkülönbség mindössze abban van, hogy ez mikor történjen meg.
Makro / Külgazdaság Több vendég, kevesebb éjszaka – kijöttek a májusi turisztikai adatok
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 08:30
A KSH szerint a turisztikai ágazatban májusban az összes bruttó árbevétel 113,4 milliárd forint volt, folyó áron 8,1 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Makro / Külgazdaság Új világ jön a hitelezésben júliustól, és ez csak a kezdet
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 07:45
Júliustól 30,25 százalékra csökken a törvény által engedélyezett THM maximum a személyi kölcsönöknél. A legutóbbi, június 24-től életbe lépő kamatcsökkentés ennél a változásnál még nem érvényesül, de a februári kamatvágás igen. Olcsóbbak lehetnek júliustól a hitelkártyák is – írja a bank360.hu.
Makro / Külgazdaság Visszamenőleg is emeli a pedagógusok fizetését a kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 19:59
Minden kategóriában emelkedik a pedagógusok fizetése, sorra vettük, hol milyen bérsávok lesznek.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: megreformáljuk a Magyar Fejlesztési Bankot
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 19:07
Erről is szó esett a csütörtök délutánk kormányszóvivői tájékoztatón, de előtte három szakember beszélt az előttünk álló extrém hőségre való felkészülésről. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG