Leváltották Romániában Victor Stefan Ivascu rendőrfőbiztost, a határrendőrség parancsnokát és három helyettese közül kettőt, amiért vezetői tevékenységük „felületessége” lehetővé tette a korrupcióért elítélt Catalin Chereches nagybányai polgármester külföldre szökését, súlyosan károsítva ezáltal a jogegyenlőség elvét és az intézmény hitelét – áll abban a közleményben, amelyet Catalin Predoiu belügyminiszter adott ki.
A hatóságok ugyanakkor a határrendészet máramarosi regionális parancsnokságán és a - magyarországi Csengersimával közúti összeköttetést teremtő - petei határátkelőnél is vizsgálódnak, a cél annak kiderítése, hogyan szökhetett meg az országból a hatósági felügyelet alatt álló nagybányai polgármester.
A városvezetőt csúszópénz többrendbeli elfogadása miatt öt év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a kolozsvári táblabíróság. A jogerős ítéletet pénteken hirdették ki, de Chereches aznap reggel egy férfi rokonának érvényes személyi igazolványát felmutatva a petei határátkelőn keresztül elhagyta az országot. A szökésben lévő politikus ellen nemzetközi körözést adtak ki, sajtóhírek szerint egy olasz szigeten bujkálhat, azaz már elhagyta Magyarországot.
Néhány órával azután, hogy Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy újabb tűzszünetet hozott tető alá, folyamatosak a harcok Thaiföld és Kambodzsa között.





