3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Rakétarendszert telepítettek a Kuril-szigetekre, Irán mégsem ad ballisztikus rakétákat Moszkvának. Reggeli háborús hírösszefoglaló.

  • Az elmúlt napokban három, feltehetően drónokkal végrehajtott támadás is érte Oroszország területét, három, az ukrán határoktól messze fekvő stratégiailag fontos repülőtéren is robbanások történtek.
    Antony Blinken amerikai külügyminiszter kijelentette, hogy az Egyesült Államok „se nem bátorította, se nem segítette Ukrajnát abban, hogy Oroszországon belüli célpontokat támadjon”.
    Vlagyimir Putyin tegnap vezető tisztviselőkkel találkozott, hogy a „belbiztonság” kérdéseiről tárgyaljanak. A Kreml tájékoztatása szerint Oroszország „megteszi a szükséges lépéseket” annak érdekében, hogy további hasonló ukrán támadások ne történhessenek.
  • Orosz közlés szerint legalább hat civil halt meg azokban a támadásokban, amelyeket tegnap ukrán erők intéztek Donyeck városa ellen.
  • Az ukrán egészségügyi miniszter arra kérte a tartományi hatóságokat, hogy fontolják meg a nem életmentő műtétek és kórházi beutalások felfüggesztését az áramszünetek miatt. A minisztérium közleményében kijelentették, hogy a sürgősségi ellátás továbbra is biztosítva van, de a tervezett, halasztható műtétek esetében érdemes lenne megfontolni későbbre tolásukat, ezzel is enyhítve az egészségügyi rendszerre nehezedő, az áramszünetek által súlyosbított nyomást.
  • Újra egymást vádolják harci cselekményekkel a felek Zaporizzsja környékén. Az ukrán források szerint orosz csapások következtében kritikus infrastrukturális létesítmények, illetve lakóépületek is megsérültek.

Az Ukrán Állami Katasztrófaelhárító Szolgálat által közreadott képen egy orosz rakétatámadásban keletkezett tüzet oltanak a délkelet-ukrajnai Zaporizzsjában 2022. október 11-én. Ukrán források szerint egy ember életét vesztette. Fotó: MTI/EPA/Ukrán Állami Katasztrófaelhárító Szolgálat
Az Ukrán Állami Katasztrófaelhárító Szolgálat által közreadott képen egy orosz rakétatámadásban keletkezett tüzet oltanak a délkelet-ukrajnai Zaporizzsjában 2022. október 11-én. Ukrán források szerint egy ember életét vesztette. Fotó: MTI/EPA/Ukrán Állami Katasztrófaelhárító Szolgálat

  • Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter pedig azzal vádolta Ukrajnát, hogy lövedékeket lőtt ki a zaporizzsjai atomerőműre, és ezzel tudatosan egy nukleáris katasztrófa bekövetkeztének esélyét növeli. Az orosz erők Sojgu szerint „mindent megtesznek az erőmű biztonságának érdekében”.
  • Oroszország védelmi rakétarendszereket telepített a Kuril-szigetek egyik északi tagjára. A szigetek a második világháború óta vitatott területnek számítanak, Japán visszaköveteli azokat.

  • Az ukrán elnök tanácsadója szerint Irán egyelőre nem szállított ballisztikus rakétákat Oroszországnak, holott korábban minden jel arra mutatott, hogy a két állam között ilyen megállapodás született. Mihajlo Podoljak szerint Irán a nyugati diplomáciai nyomás, illetve az országban zajló tüntetések miatt döntött úgy, hogy egyelőre nem szállít rakétákat. A tanácsadó arról is beszélt, hogy információk szerint az oroszoknak még „két vagy három” nagyszabású, az ukrán energiainfrastruktúra elleni rakétatámadásra elegendő készletük maradt a hétfői támadás után.
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ilyen is van: csökkentek a lakásárak, de sajnos nem nálunk
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 18:50
Közel négyéves csúcs után visszaesett az eladott új lakások száma az Egyesült Államokban decemberben.
Makro / Külgazdaság Ez lehet az év döntése: eltörölte a Legfelsőbb Bíróság Donald Trump vámjait
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:50
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága pénteken eltörölte Donald Trump amerikai elnök kiterjedt vámprogramjának és vámintézkedéseinek jelentős részét.
Makro / Külgazdaság Búra derűt hozhat a friss ipari adat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 16:28
Az Egyesült Államokban az ipari termelés éves alapon 2,3 százalékkal emelkedhetett januárban, ami felülmúlja az elemzői várakozásokat.
Makro / Külgazdaság Új ingatlannal gazdagodott tavaly Takács Péter és Rétvári Bence
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Idén is bepillantottunk a belügyminiszter és csapatának a vagyonnyilatkozataiba.
Makro / Külgazdaság Hidegzuhany az Egyesült Államokban, nagyon lefékezett a növekedés
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:04
A vártnál jóval gyengébben teljesített az amerikai gazdaság tavaly év végén.
Makro / Külgazdaság Kezdődik? Szombattól drágul a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:08
Itt van, mire számíthatunk a kutakon.
Makro / Külgazdaság Kemény üzenetet kapott a magyar kormány Horvátországból az orosz olaj ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:49
Szívesen szállítanak olajat, csak nem oroszt. A horvát miniszter szerint csak az ár miatt vonakodik a magyar kormány.
Makro / Külgazdaság Kellemetlenül meglepetés Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 10:18
A várt növekedés helyett visszaesés januárban az ipari termelésben, gyorsulva csökkennek a termelői árak.
Makro / Külgazdaság Furcsa kettőségre hívja fel a figyelmet Bod Péter Ákos
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:34
A volt jegybankelnök, egyetemi tanár, közgazdász azt elemzi, a három éve stagnáló gazdaság ellenére hogyan szárnyalhat a BUX.
Makro / Külgazdaság Megy ez orosz energia nélkül is? Bezuhantak a német energiaárak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 09:14
A többi termék drágult, de az energiaárak nagyot estek az elmúlt hónapokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG