1p
Bár a három hónap folyamatos gyengülés után novemberben javult a befektetői hangulat az euróövezetben - derült ki a berlini Sentix gazdaságkutató intézet legfrissebb hangulatindexéből.

A közel ezer befektetési szakember megkérdezése alapján összeállított mutató novemberben mínusz 11,9 pontra javult az októberi mínusz 13,7 pontról. (A mutató nulla fölötti értéke derűlátó, nulla alatti értéke borúlátó várakozásokat tükröz.)

A müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének üzleti hangulatindexe októberben az elemzők által várt 104,3 pont helyett 103,2 pontra, 2012 decembere óta a legalacsonyabb szintre csökkent. Részletek >>>

A Reuters által megkérdezett elemzők lényegesen szerényebb javulást, mínusz 13,5 pontot vártak novemberre. Az üzleti kilátások alindexe az októberi kétéves mélypontról mínusz 2 pontra erősödött. 

Németországban a befektetői hangulatindex az októberi 5,4 pontról 9,8 pontra nőtt, de a Sentix megjegyezte, hogy az ukrajnai eseményeket továbbra is aggódva követik a német cégek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb fontos neveket közölt a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 17:07
Itt vannak a leendő parlamenti bizottsági elnökök és az Országgyűlés alelnök-jelöltjei.
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid útnak indult az uniós pénzekért
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 16:03
Brüsszelbe megy, ahol szakpolitikai szinten folyik majd a munka.
Makro / Külgazdaság Irán azt állítja, rálőttek egy amerikai fregattra
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 13:49
Az iráni haditengerészet megakadályozta, hogy „amerikai-cionista” hadihajók lépjenek be a Hormuzi-szorosba, egy amerikai hadihajót pedig két rakéta talált el – jelentette az iráni állami média hétfőn.
Makro / Külgazdaság A háttérben már zajlik a munka a kata átalakításáról, ezt javasolhatja a kamara az új kormánynak
Imre Lőrinc | 2026. május 4. 11:11
A hamarosan felálló Tisza-kormány alatt is folytatná az Orbán-rendszer utolsó 1-2 évében felvállalt aktívabb szerepfelfogását a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK). A testület már dolgozik a Kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) kiszélesítésével kapcsolatos javaslatain, ami a Tiszának is az egyik fontos ígérete volt a választási kampány során.
Makro / Külgazdaság Javulhat az orvostechnikai eszközök beszállítóinak a helyzete?
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 11:03
Laptársunk Jóbai Zsolttal, a Replant cégcsoport ügyvezetőjével, egyben az Orvostechnikai Szövetség alelnökével készített interjút.  
Makro / Külgazdaság Szívderítő hírek jöttek a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiból a választások után
Kollár Dóra | 2026. május 4. 05:44
Folytatódott az árcsökkenés a legfrissebb Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Rá sem lehet majd ismerni az idei Győzelem-napi parádéra Moszkvában
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 16:20
Május 9-én rendezik a putyini Oroszország legfontosabb nemzeti ünnepét, a Győzelem-napi ceremóniát.
Makro / Külgazdaság Elképesztően bonyolult helyzetet vesz át a Fed új elnöke
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 15:40
Austan Goolsbee, a chicagói Fed elnöke szerint a legutóbbi inflációs adatok „rossz hírt” jelentenek a jegybank számára. Az infláció alakulása óvatosságra inti a döntéshozókat a kamatcsökkentések ütemezésével kapcsolatban – írja a Reuters.
Makro / Külgazdaság Mindent megtesz az olajkartell az árak letöréséért, de ez most nagyon nem rajtuk múlik
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 12:45
Mérsékelten emelhetik a kitermelést az OPEC+ olajkartell tagjai. Ez a növelés azonban nagyrészt csak papíron létezhet mindaddig, amíg az Egyesült Államok és Irán közötti háború továbbra is akadályozza a közel-keleti olajszállításokat.
Makro / Külgazdaság Friss elemzés jött: ezt kell tennie rövid, majd hosszú távon a gazdasággal a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. május 3. 11:04
Magyarország esélyt kap egy 180 fokos fordulatra – kommentálta a választások eredményét friss elemzésében az Erste Bank.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG