1p
Az MSZP frakcióvezetője szerint a Fidesz se az ellenzéki véleményekre, se az érdekképviseletekre, szakszervezetekre, civil szervezetekre nem figyel, így szükséges egyfajta korrekció
Korrekcióra szorul a Fidesz hatalomgyakorlása, mert a parlamenten belül sem veszik figyelembe az ellenzéki véleményeket és az érdekképviseletekre, szakszervezetekre, civil szervezetekre sem figyelnek - mondta Mesterházy Attila.

Korrekcióra szorul a Fidesz hatalomgyakorlása, mert a parlamenten belül sem veszik figyelembe az ellenzéki véleményeket és az érdekképviseletekre, szakszervezetekre, civil szervezetekre sem figyelnek - mondta Mesterházy Attila.

Az MSZP parlamenti frakcióvezetője Salgótarjánban azt mondta: az tud gesztust tenni, akinek markáns többsége van, a Fidesz önkorlátozással tehetné ezt meg. Ha nem gyakorolják az önkorlátozást, akkor Magyarország meg fogja védeni magát a következő években - tette hozzá.
   
Mesterházy Attila úgy fogalmazott: a parlamentben belüli kétharmad, bármennyire is szeretné a Fidesz ezt az érzetet kelteni, nem forradalom alapján állt össze, és nem jelenti a társadalmi kétharmadot sem. A parlamenti kétharmados többséget 2,7 millió ember szavazatával sikerült elérni, Magyarországon azonban 8 millió szavazókorú választó van, ebből könnyen lehet látni, hogy messze nincsen kétharmada a Fidesznek - mondta.
   
"Ha nem változtatnak az irányon, akkor az ország, a közvélemény fogja korrigálni, hiszen nekünk a parlamentben egyharmadunk sincs, ezt mi parlamenti eszközökkel nem tudjuk kikényszeríteni, de társadalompolitikai, parlamenten kívüli erők bizony ki tudják kényszeríteni, ők pedig a magyar választók" - fogalmazott Mesterházy Attila.
   
A szocialista frakcióvezető a kormány eddigi működését úgy értékelte, hogy a beszéd eltér a cselekedettől, "a szavak szintjén együttműködésről papolnak, a gyakorlatban pont az ellenkezőjét csinálják". Úgy folytatta: be akarják betonozni saját hatalmukat, emellett olyan demokráciafelfogással álltak a kormányzáshoz, ami napról-napra tabukat dönt.
   
Pozitívumnak nevezte, hogy a Fidesz-kormány és maga Orbán Viktor is beismerte, hogy amit a Bajnai-kormány tett, az a helyes út, és belátták, hogy Magyarországra hatnak a külső körülmények, és sem az Európai Unió, sem más nemzetközi szervezet nem fogja lenyelni a magyar túlköltekezés árát.
   
Hozzátette: üröm az örömben, hogy az elmúlt négy évben viszont folyamatosan mást mondtak. Napról-napra igazolódik be, hogy a Fidesz egy illúziót keltett a magyar lakosságban, és ez az illúzió kezd szertefoszlani - mondta Mesterházy Attila.

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Benzinkúton éjszakáznak, holnap is tüntethetnek a kamionosok
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 19:35
A hétfői tüntetés este 8 óráig tart, de kedden visszatérhetnek Budapest útjaira a dudáló kamionosok. A kormánytól többek között azt követelik, hogy az útdíjat ne akkora mértékben emeljék meg, mint amiről Lázár János beszélt.
Makro / Külgazdaság Tavasszal üthet be a Magyarországgal szembeni túlzottdeficit-eljárás
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 16:29
A tavaszi előrejelzési fordulóban javasolhatja az Európai Bizottság a Tanácsnak, hogy újabb szakaszba léptesse a túlzottdeficit-eljárást. Eközben a kormány a GDP 2,2 százalékának megfelelő pénzt osztogat el.
Makro / Külgazdaság Ötven kamiont beengednek a Hősök terére, de merre indulnak a többiek?
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 15:01
Hétfőn délután megérkezett a Hősök terére a kamionos tüntetés konvoja. A térre azonban a rendőrség csak ötven járművet enged be, a többiek másfelé indulhatnak.
Makro / Külgazdaság Hiába szedett be sokkal többet a magyar állam – még sokkal többet költött
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 12:33
Itt vannak a részletes adatok a költségvetés november végi helyzetéről.
Makro / Külgazdaság Fordul a kocka a benzinkutakon keddtől
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 11:27
Most az autósok másik csoportja örülhet.
Makro / Külgazdaság Itt van, mekkorát ütött Trump a német autóiparon – nagyot
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:44
Fellendülésre pedig nem érdemes fogadni.
Makro / Külgazdaság Döntött egy svájci bíróság: az egész világon aggódhatnak a multik
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 10:29
Precedensértékű lehet az ítélet.
Makro / Külgazdaság Megvétózhatta volna Ukrajna hitelét Orbán Viktor – meglepő, ki beszélte le erről
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 08:37
Félrehívták egy kicsit az uniós csúcs sorsdöntő pillanataiban.
Makro / Külgazdaság Ilyen még soha nem történt a magyar kereskedelemben
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 07:47
Csökkent a terminálok száma – de miért?
Makro / Külgazdaság Mélypontok közelében tántorog a jen
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 06:19
Hiába volt a kamatemelés?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG