2p
Nem hagyja annyiban az Egyesült Államok a folyamatos agressziót, további szankciókat sürgetnek.

Amerikai kérésre hétfőn az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) ismét szankciókról szavaz Észak-Korea ellen. Washington már a hét közepén jelezte, hogy újabb és a korábbiaknál jóval erőteljesebb szankciókat szeretne Észak-Korea ellen, pénteken pedig hivatalosan is kérte a BT-szavazást.

Nem fogják vissza magukat

Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet a héten "a lehető legerőteljesebb" szankciókat sürgette a világszervezetben Phenjan ellen. Ezután Washington a BT-ben újabb határozattervezetet köröztetett, amelyben olajembargót, Kim Dzsong Un észak-koreai vezető javainak befagyasztását, az észak-koreai textilexport embargóját és az észak-koreai vendégmunkásoknak történő kifizetések visszatartását követeli.

Sajtóértesülések szerint ENSZ-diplomaták nem zárják ki, hogy Kína és Oroszország megvétózza az újabb határozattervezetet, mindenesetre Washington erőteljes lobbizásba fogott a BT-tagok között az elfogadás érdekében. Vaszilij Nebenzia, Oroszország állandó ENSZ-képviselője egyelőre azt hangoztatta, hogy a hétfői szavazás "még korai". Liu Csie-ji, Kína ENSZ-nagykövete megszakította látogatását az Afrikai Unió központjában, az etiópiai Addisz-Abebában, és visszatért az ENSZ székhelyére, New Yorkba. Matthew Rycroft, az Egyesült Királyság ENSZ-nagykövete már csütörtökön este támogatásáról biztosította az amerikai határozattervezetet, amelynek célja az, hogy tárgyalóasztalhoz kényszerítse Phenjant.

Megy a köpködés

A Fox News hírcsatorna pénteken arról adott hírt, hogy Észak-Korea - a KCNA állami hírügynökség révén - Nikki Haley ENSZ-nagykövetet "politikai prostituáltnak" nevezte. "Vigyáznia kellene a nyelvére, még akkor is, ha valószínűleg bolond. Az amerikai adminisztráció drágán megfizet majd Észak-Korea pocskondiázásáért " - idézte az észak-koreai állami hírügynökséget a Fox News.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az orosz-ukrán békekötést is befolyásolhatja Trumpék venezuelai akciója
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:25
Az elmúlt napok legfontosabb katonai és politikai fejleménye a venezuelai elnök elfogása volt. Az akcióval Donald Trump egyértelműen erőt mutatott, szemben a korábbi hónapok tétlenségével. Ez akár Moszkva számára is fontos üzenet lehet, ráadásul az oroszok számára gazdasági szempontból is sok érv szólna a béke mellett.
Makro / Külgazdaság Most a vásárlók cáfoltak rá az elemzőkre
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 13:05
Havi és éves összevetésben egyaránt az elemzők által vártnál nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben novemberben.
Makro / Külgazdaság Mi történik? Dőlnek a külföldi autók Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 10:15
Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
Makro / Külgazdaság Az amerikai védőpajzsra és az elszálló hiányra reagált Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:55
A friss devizakötvény-kibocsátásról és az elszálló költségvetési hiányról is nyilatkozott a nemzetgazdasági miniszter.
Makro / Külgazdaság Mindenkit megleptek a németek, ez nekünk is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:10
Németországban az elemzők által várt csökkenés helyett 0,8 százalékkal nőtt az ipari termelés novemberben, havi alapon – közölte a német statisztikai hivatal (Destatis) pénteki jelentésében.
Makro / Külgazdaság Bejött a tavalyi Black Friday az online boltoknak: óriási a bővülés
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:30
Miközben a kiskereskedelmi forgalom volumene alig változott októberről novemberre, az internetes és csomagküldő kiskereskedelem 12 százalékkal bővült az egy évvel korábbihoz képest.
Makro / Külgazdaság Rég volt ilyen, közel hároméves csúcson a kínai infláció
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:15
De így is hihetetlen, mennyire alacsony.
Makro / Külgazdaság Mit nekik a háború! – moszkvai gigaépítkezések kezdődnek
Elek Lenke | 2026. január 8. 17:26
Tizenöt év alatt a moszkvai beruházások megnégyszereződtek, a város ipari zónájának területe 10 millióról 13 millió négyzetméterre nőtt, és ezt a számot a következő öt évben megduplázni tervezik.
Makro / Külgazdaság Elgázolta a piaci lakáshiteleket az Otthon Start – kell aggódni?
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:06
Minden öt forintból négyet támogatással helyeznek ki a bankok, az arány korábban fordítva volt. De mennyire nagy baj ez?
Makro / Külgazdaság Újabb kriptós cég lép le Magyarországról, a pénz kiutalása sem megy egyszerűen
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 12:47
Aki kiutalná a pénzét, annak az ügyfélszolgálattal kell egyeztetnie. Tovább dőlnek a hazai kripto-dominók.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG