2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Hatalmas banzáj lesz Izraelben Donald Trump érkezése miatt, sokat várnak tőle.
MTI/AP/Charles Krupa

Donald Trump amerikai elnök ezerfős kísérettel érkezik Izraelbe, ahol várhatóan beszédet mond a római kori Maszada erőd romjainál - értesült az izraeli ynet.

Barack Obama előző amerikai elnökkel szemben Trump Szaúd-Arábiában, és nem Egyiptomban kezdi első közel-keleti elnöki utazását, ahonnan továbbutazik Izraelbe május 22-én.

Sűrű lesz a program

Az amerikai elnök várhatóan ellátogat Jeruzsálemben a Jad Vasembe, a holokauszt emlékmúzeumába, a Hezl-hegyre, a kiválóságok temetkezési helyére, valamint a Siratófalhoz az óvárosban.

Trump találkozik majd Benjámin Netanjahu miniszterelnökkel és Reuven Rivlin államelnökkel, és ünnepi vacsorán vesz részt a miniszterelnöki rezidencián. Másnap reggel elutazik a Jeruzsálemtől néhány kilométerre lévő Betlehembe, ott fog tárgyalni a Palesztin Nemzeti Hatóság elnökével, Mahmúd Abbásszal, miután Washingtonban a Fehér Házban már fogadta az izraeli és a palesztin vezetőt is.

Látogatásának célja a bizalomépítés, a 2014 tavasza óta megszűnt palesztin-izraeli béketárgyalások felélesztése vagy közvetlen kétoldalú megbeszélésekkel, vagy több közel-keleti ország bevonásával, regionális kerekasztal keretében.

Izraeli tisztviselők szerint Donald Trump Jeruzsálemben bejelentheti, hogy Washington elismeri a várost Izrael Állam fővárosaként, esetleg az amerikai nagykövetség Jeruzsálembe költöztetését is, és emellett kijelenti azt is, hogy támogatja a független palesztin állam megteremtését.

Nem akárkikkel utazik

Ezerfős kíséretében jelen lesz várhatóan felesége Melania, a zsidó vallásba betért lánya, Ivanka, és szintén vallásos zsidó veje, Jared Kushner is. Szintén vele tart James Mattis amerikai védelmi miniszter és Rex Tillerson külügyminiszter.

Az amerikai elnök Izrael után Olaszországban, a Vatikánban folytatja első külföldi útját, amely így három vallás: a muzulmán, a zsidó és a keresztény vallás közelítésének jegyében telik majd. Donald Trump több európai kiválósággal is hamarosan találkozik. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Megmarad a 13. havi nyugdíj, a családi adókedvezmények, de jön a vagyonadó
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 13:37
Ezeket is egyértelművé tette a Tisza-kormány pénzügyminiszter-jelöltje, Kármán András a parlamenti bizottsági meghallgatásán.
Makro / Külgazdaság Gyermekvédelem, esélyegyenlőség, munkaerőpiac – ismertette terveit a Tisza leendő minisztere
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 10:44
Lezajlott egy újabb miniszteri meghallgatás. 
Makro / Külgazdaság Napokon belül kényszerhelyzetbe hozhatja a Tisza-kormányt a védett üzemanyagár
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 08:51
Magyar Péter arról beszélt, hogy a Tisza-kormány ragaszkodik az üzemanyagok hatósági áraihoz. A helyzet azonban egyre inkább hasonlít a 2022 végére jellemző káoszhoz, amikor a benzinkutak előtt hosszú kocsisorok várakoztak, és az előző kormánynak meg kellett szüntetnie az árstopot.
Makro / Külgazdaság Nincs könnyű helyzetben a magyar gazdaság, gyenge a termelékenység
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 06:59
A magyar gazdaság termelékenysége akkor zárkózhat föl az európai szintre, ha tartósan magas növekedési ütemet ér el, a széles körű felzárkózás az elmúlt másfél évtizedben annak ellenére sem sikerült, hogy a gazdasági teljesítmény több ágazatban is javult – állapította meg a GKI Gazdaságkutató Zrt. MTI-hez eljutatott elemzésében.  
Makro / Külgazdaság Kemenesi Gábor: Iszonyú konteó- és dezinformációs zaj van a hantavírus körül
Kormos Olga | 2026. május 11. 18:54
Igaz, hogy a hantavírus miatt Tenerifén veszteglő óceánjáró hajó evakuálásának első üteme befejeződött, de a három haláleset mellett a kiszállt utasok közül kettőnek pozitív lett a tesztje. Ám a pánikhelyzet közepette Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem virológusa szerint nem árt józan ésszel közelíteni ezt a rágcsálók okozta tengerentúli vírust, hiszen nagy eséllyel ezt a járványt is a korábbiakhoz hasonlóan kezelni lehet.
Makro / Külgazdaság Több mint 700 millió eurónyi EU-s pénz veszhet el, ha itt nem kapnak észbe
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 16:55
A balkáni országoknak is figyelnie kell. 
Makro / Külgazdaság Lannert Judit saját kérésére nevezték el minisztériumát
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 16:29
Az Oktatási Bizottság meghallgatta Lannert Judit leendő oktatási és gyermekügyi minisztert. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter leendő belügyminiszterét arról is kérdezték, miért vállalta el a munkát
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 14:59
Elmondta azt is, mit tekint az új Belügyminisztérium legfontosabb feladatának.
Makro / Külgazdaság Könnyedén vette az első akadályát Ruszin-Szendi Romulusz
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 14:11
Tmogató tartózkodásokat is kapott a Tisza-kormány honvédelmi miniszterjelöltje.
Makro / Külgazdaság Kapitány István felfedte lapjait: ez várható a gazdaságban a Tisza-kormánytól
Imre Lőrinc | 2026. május 11. 13:52
Május 11-én hétfőn, a Tisza leendő minisztereinek bizottsági meghallgatásával kezdődött el az első igazi munkanap az Országgyűlésben az alakuló új kormány számára. Kapitány István, a Tisza gazdasági és energetikai miniszterjelöltje is felfedte a következő 4 év legfontosabb célkitűzéseit.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG