1p
Legalábbis erre számítanak a Deutsche Bank elemzői. És 100 bázispontú kamatcsökkentést várnak a Fedtől.
Forrás: Wikimedia Commons

A Deutsche Bank azzal számol, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed a következő egy évben jelentősen csökkenti az alapkamatot és hogy lassul az amerikai gazdaság növekedése.

A Deutsche Bank legújabb előrejelzése szerint a Fed 100 bázispontú kamatcsökkentést hajt végre és az amerikai hazai össztermék (GDP) növekedése 1,5 százalék alá gyengül 2020 közepéig.

Ez a forgatókönyv arra az esetre vonatkozik, ha nem romlik tovább a kereskedelmi kapcsolat Kína és az Egyesült Államok között.

"A helyzet eszkalálódása esetén nullára csökkenhet az amerikai alapkamat, a gazdaság pedig mérsékelt recesszióba süllyedhet" - vélte David Folkerts-Landau, a Deutsche Bank vezető közgazdásza.

A második negyedévben évesítve 2 százalékkal nőtt az amerikai gazdaság az első negyedévi 3,1 százalék bővülés után.

A Fed július végén 25 bázisponttal 2,00-2,25 százalékra csökkentette a 2018 decembere óta érvényes 2,25-2,50 százalékos irányadó dollárkamatsávot. A Fed legközelebb szeptember 18-án dönt a kamatról.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A benzinnél csak a dízel drágul majd jobban szerdától
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 10:41
Az egyik ok: a forint árfolyama pedig közelít a 330-hoz a dollárral szemben.
Makro / Külgazdaság Megjöttek a részletek, már tisztán látni, hogy mi zajlik a magyar gazdaságban
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:30
Enyhén gyorsuló GDP-növekedést mért második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal a tavalyi negyedik negyedévet illetően. A 2025-ös, egész évre vonatkozó mutató ugyanakkor nem változott: a GDP a nyers adatok esetében 0,4 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,3 százalékkal múlta felül az előző évit.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentésének sokan fognak örülni
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:16
A Flydubai délután már Magyarországra is járatot indít.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij megszólalt: Orbán Viktor látja, hogy mi történik a csővel a föld alatt?
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:26
Nem lehet műholdról látni a Barátság kőolajvezeték irányítóközpontját?
Makro / Külgazdaság GKI-elemzés: jót tett a forinterősödés az inflációnak
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 07:01
A GKI elemzése szerint a forint 2025-ben végbement erősödése mérsékelte a fogyasztóiári-ndexet, ugyanakkor ez a hatás nem azonnali.
Makro / Külgazdaság Hernádi Zsolt: Folyamatos a tárgyalás az ukránokkal
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 06:41
A Mol elnök-vezérigazgatója szerint a vezeték nem sérült.
Makro / Külgazdaság Donald Trump nagyot üt Indián az iráni csapásokkal, de nem ezért tüntetnek
Bózsó Péter | 2026. március 2. 18:31
India számos részén tüntetésekre került sor, ahol az emberek gyászolták Ali Khamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetőjének halálát, és elítélték a gyilkosságot. Delhiben is fokozták a biztonsági intézkedéseket, miközben az ország gazdasága felkészül a háború súlyos negatív hatásaira.
Makro / Külgazdaság Fájó áremelkedés jöhet a benzinkutaknál
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 14:22
Az iráni háború miatt durván megugrottak az olajárak, ezt viszont hétfőn még nem reagálta le az üzemanyagpiac. Ugyanakkor szinte biztos, hogy hétközben akár nagyobb áremelkedés is jöhet a magyar piacon. Az, hogy a következő hetekben a helyzet tovább eszkalálódik-e, vagy elindul a békés megegyezés felé, egyelőre kérdéses, ettől ugyanis érdemben függ, hogy milyen mértékben és milyen tartósan drágul itthon a tankolás. Többek között erről is beszélt kollégánk, Király Béla a Trend FM hétfő délelőtti műsorában.
Makro / Külgazdaság Csak valamivel lettek optimistábbak a feldolgozóipari menedzserek
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 09:00
Januárhoz képest mérsékelt bővülésről számolt be a megkérdezett száz beszerzési menedzser, noha a februári BMI így is ugyanakkora lett, mint az előző három évben.
Makro / Külgazdaság Nem örülhetünk: jóval kevesebb áru hagyta el Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 2. 08:36
Közel 10 százalékkal esett az export januárban, a termék-külkereskedelmi többlet pedig 12 millió euró volt úgy, hogy a behozatal 2,3 százalékkal lett magasabb az előző év azonos időszakiénál a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG