3p
Semmi sem segít a forinton, 315-nél járt délben az euró jegyzése - a szakértők már belőtték a következő megállót - fél háromkor érkeznek az amerikai adatok - nem sok jót ígérnek a forintnak sem.

Éves mélyponton a forint: délben elérte a 315 forintot az euró. A Commerzbank friss elemzése szerint a következő megálló a 315,20-as szint lehet. Nem változott a háttér, így nem változott a forint helyzete sem. A nemzetközi hangulat nem javult; nincs előrelépés az orosz-ukrán konfliktusban; a magyar alapkamat még mindig nagyon alacsony, azaz a forint kamatelőnye minimális.

A forint szempontjából a délutáni kilátások sem jók: az amerikai munkaerőpiacról jönnek ugyanis várhatóan kedvező adatok, ez akár további forintgyengüléshez is vezethet, mivel ez erősíti a Fed vártnál korábbi kamatemelésének valószínűségét. A befektetők emellett az Argentínából és Oroszországból érkező híreket is folyamatosan figyelik, a "rendszerben megnövekedtek a geopolitikai-gazdasági kockázatok".

A budapesti tőzsdén alacsony a forgalom, a befektetők valószínűleg kivárnak az amerikai adatok érkezése előtt, most.

Most jöjjön, amit már tudunk és, aminek örülünk: a magyar Beszerzési Menedzser Index szezonálisan kiigazított júliusi értéke 56,7 pont. Ez alapján a válaszadók nagyobb hányada júniushoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számolt be - derül ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság legfrissebb felméréséből. A júliusi index 5 százalékponttal magasabb a júniusi értéknél, és külön jó hír, hogy a bővülés tizenkét hónapja tart már. Ráadásul a felmérésben vizsgált részindexek többsége növekedett júniushoz képest.

Németországból, az euróövezetből, Kínából és Oroszországból is jöttek számok: júliusban már a második egymást követő hónapban jelzett növekedést a kínai beszerzésimenedzser-index az előző hat hónapnyi folyamatos zsugorodás után. Az orosz feldolgozóipar pedig most először élénkült kilenc hónap folyamatos visszaesés után. A német BMI kissé erősödött egy hónap alatt, de a várt értéket nem érte el, az euróövezetben szintén minimálisan elmaradt a várttól az adat, ami a júniusi szinten stagnált.

A Moody's tegnap megerősítette, hogy továbbra is érvényben tartják a magyar bankszektorra vonatkozó negatív kilátásokat. Közben a többi hitelminősítő nem tétlenkedik: negatívról stabilra javította Magyarország szuverén adósosztályzati kilátását a kínai Dagong hitelminősítő – ez jó hír, bár még mindig messze van a felminősítéstől. A Fitch Ratings pedig a részleges államcsődöt jelző korlátozott szuverén nem törlesztői szintre rontotta Argentína államadós-kötelezettségeinek osztályzatát.

A deviza- és részvénypiac szempontjából kevésbé fontos adatok is jöttek: A válságot követő időszak egyik legkiemelkedőbb hónapját zárta a magyar ingatlanpiac. A közel 9200 adásvételi darabszám 22 százalékkal erősebb, mint egy évvel ez előtt. És az is kiderült, hogy egyre több új autót helyeznek forgalomba: júliusban összesen 6192 új autó került a magyar utakra. Ez a forgalomba helyezési mennyiség a tavaly júliusi számoknál 23 százalékkal magasabb.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság A török jegybank nem túl optimista az inflációt illetően
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:33
A török jegybank a februárban várt 16 százalékról 24 százalékra változtatta az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzést – közölte Fatih Karahan bankelnök csütörtökön, amikor ismertette a központi bank negyedéves inflációs jelentését.
Makro / Külgazdaság Üzent a Magyar-kormánynak a szakértő: ki kell vezetni a védett benzinárat
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:00
A versenytorzító és közgazdaságilag indokolatlan ár-intervenciókat a szakmai konszenzus szerint mielőbb meg kellene szüntetni.      
Makro / Külgazdaság Még sosem javult akkorát a lakosság gazdasági hangulata, mint most
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:30
A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint májusban jelentős ugrással 5,5 éves csúcsra javultak a lakossági várakozások. A GKI Fogyasztói Bizalmi Index értéke 16,1 ponttal nőtt. Ilyen mértékű pozitív irányú havi elmozdulásra a mérés több mint 30 éves történetében még nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Fontos szint alá esett be a gázolaj ára a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:10
Pénteken továbbra sem változik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára sem. A kutakon viszont a dízel literenként 8 forinttal olcsóbb lett.
Makro / Külgazdaság Az összeomlás szélére került a Trumpék által kivéreztetett ország
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:20
Kuba teljesen kifogyott a dízelből és a fűtőolajból az Egyesült Államok által bevezetett olajblokád következtében – közölte szerdán Vicente de la O Levy kubai energiaügyi és bányászati miniszter.
Makro / Külgazdaság Ezt kell tudni az euró bevezetésének egyik legfontosabb lépcsőfokáról
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:04
Az új kormány euróbevezetési tervei és az ezzel járó pozitív hatások várhatóan ellensúlyozzák a hitelminősítő intézetek által megfogalmazott növekvő fiskális kockázatokat és javíthatják az ország hitelminősítési kilátásait a tavaszi és őszi felülvizsgálatoknál – közölte a GKI elemzésében.
Makro / Külgazdaság Új korszak kezdődött az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 07:46
Megválasztotta az amerikai szenátus a szövetségi jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) új vezetőjét, Kevin Warsh közgazdászt, Donald Trump elnök jelöltjét szerdán.
Makro / Külgazdaság Kérdezzen Ön is Szalay-Berzeviczy Attilától! Ma délután a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 07:14
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG