1p
A kedd éjféli határidőig Pintér Sándor belügyminiszter és Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter vagyonnyilatkozata vált nyilvánossá
A kedd éjféli határidőig Pintér Sándor belügyminiszter és Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter vagyonnyilatkozata vált nyilvánossá a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium honlapján.

Kedd éjfélig kellett nyilatkozni a nem parlamenti képviselő minisztereknek vagyoni helyzetükről; kedd délután fél ötig a négy érintett miniszterből egyedül Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter vagyonnyilatkozata lett nyilvános; éjfélig további két tárcavezető - Pintér Sándor és Réthelyi Miklós - vagyoni helyzete is olvasható a honlapon. Martonyi János külügyminiszter vagyonnyilatkozata nem került fel éjfélig az igazságügyi minisztérium honlapjára.

Pintér Sándor vagyonnyilatkozata szerint több budapesti és vidéki lakóingatlan tulajdonosa. A belügyminiszternek több lakóingatlana van a II. kerületben, többek között egy 400 négyzetméteres ház és a hozzá tartozó 2.246 négyzetméteres telek tulajdonosa, és szintén tulajdonosa egy 224 négyzetméteres siófoki ingatlannak is, de van egy 155 négyzetméteres lakása a VII. kerületben is. Ezeken kívül Csömörön van egy zárt kertes ingatlana, valamint rendelkezik több hektár szántóval, egy több mint kétezer négyzetméteres sarudi külterületi ingatlannal, vannak garázsai, továbbá Szihalmon egy 150 és egy 70 négyzetméteres nyaraló tulajdonosa, de van nyaralója Szigetmonostoron is.

A belügyminiszter egy Wartburg típusú személygépkocsival rendelkezik, amelyet 1995-ben örökölt. Vízi és légi jármű, valamint nagy értékű műalkotás, védett gyűjtemény nincs a birtokában.

Értékpapírban elhelyezett megtakarításai és egyéb befektetései között többet is feltüntetett Pintér Sándor, ezek közül a legnagyobb értékű egy több mint 340 millió forintos befektetési jegy.

Pintér Sándor vagyonnyilatkozata szerint nagyjából 1,5 millió forint készpénzzel rendelkezik, pénzintézeti számlakövetelése 1,5 millió forint, cégei eladásából származó további követelése 340 millió forint 2010-ben, 2013-ig pedig további 1,5 milliárd forint. A nyilatkozat szerint a belügyminiszter nem tulajdonosa gazdasági társaságnak, köztartozása nincs, az ingatlanok vásárlására felvett kölcsön összege 260 millió forint.

Miniszteri fizetése 1,15 millió forint, ezen felül havi 130.840 forint nyugdíjban részesül.

Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter vagyonnyilatkozata szerint felerészben tulajdonosa két II. kerületi társasházban lévő lakásnak, és negyedrészben egy keszthelyi 120 négyzetméteres lakásnak.

A miniszter egy 2001-ben vásárolt Opel Astra személygépkocsival rendelkezik, egyéb nagy értékű műalkotása és vagyontárgya nincs. Nyilatkozata szerint befektetései és értékpapírjai nincsenek, és gazdasági társaságnak sem tagja, tulajdonosa.

A mindenkori képviselői alapdíj hathavi összegét meghaladó pénzintézeti számlakövetelése összesen 12 millió 600 ezer forint. Köztartozása, kölcsöne nincs a miniszternek. Réthelyi Miklós feltüntette a Magyar Tudományos Akadémia által folyósított honoráriumát, amelynek havi összege bruttó 90 ezer forint.

 

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, indulnak a vizsgálatok
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 17:19
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság A török jegybank nem túl optimista az inflációt illetően
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:33
A török jegybank a februárban várt 16 százalékról 24 százalékra változtatta az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzést – közölte Fatih Karahan bankelnök csütörtökön, amikor ismertette a központi bank negyedéves inflációs jelentését.
Makro / Külgazdaság Üzent a Magyar-kormánynak a szakértő: ki kell vezetni a védett benzinárat
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:00
A versenytorzító és közgazdaságilag indokolatlan ár-intervenciókat a szakmai konszenzus szerint mielőbb meg kellene szüntetni.      
Makro / Külgazdaság Még sosem javult akkorát a lakosság gazdasági hangulata, mint most
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:30
A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint májusban jelentős ugrással 5,5 éves csúcsra javultak a lakossági várakozások. A GKI Fogyasztói Bizalmi Index értéke 16,1 ponttal nőtt. Ilyen mértékű pozitív irányú havi elmozdulásra a mérés több mint 30 éves történetében még nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Fontos szint alá esett be a gázolaj ára a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:10
Pénteken továbbra sem változik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára sem. A kutakon viszont a dízel literenként 8 forinttal olcsóbb lett.
Makro / Külgazdaság Az összeomlás szélére került a Trumpék által kivéreztetett ország
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:20
Kuba teljesen kifogyott a dízelből és a fűtőolajból az Egyesült Államok által bevezetett olajblokád következtében – közölte szerdán Vicente de la O Levy kubai energiaügyi és bányászati miniszter.
Makro / Külgazdaság Ezt kell tudni az euró bevezetésének egyik legfontosabb lépcsőfokáról
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:04
Az új kormány euróbevezetési tervei és az ezzel járó pozitív hatások várhatóan ellensúlyozzák a hitelminősítő intézetek által megfogalmazott növekvő fiskális kockázatokat és javíthatják az ország hitelminősítési kilátásait a tavaszi és őszi felülvizsgálatoknál – közölte a GKI elemzésében.
Makro / Külgazdaság Új korszak kezdődött az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 07:46
Megválasztotta az amerikai szenátus a szövetségi jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) új vezetőjét, Kevin Warsh közgazdászt, Donald Trump elnök jelöltjét szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG