2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Joe Biden amerikai elnök csütörtökön kijelentette, hogy bármiféle orosz behatolást Ukrajna területére az Egyesült Államok inváziónak fog tekinteni.

"Teljesen egyértelművé tettem Putyin számára, hogy ne legyenek félreértések. Ha bármilyen orosz csapatok átkelnek az ukrán határon, az inváziónak minősül" - jelentette ki Biden csütörtökön a Fehér Házban. Mint mondta, egy ilyen katonai beavatkozás Washington szövetségeseivel egyeztetett, súlyos gazdasági következményekkel járna Oroszország számára.

Az elnök mindezzel pontosítani kényszerült az előző napi sajtótájékoztatóján elhangzottakat, akkor ugyanis arról beszélt, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei között nézeteltérések merülhetnek fel, hogyan reagáljanak Oroszország egy esetleges "kisebb betörésére" Ukrajnába.

Most azt is hangoztatta: Oroszország ismert arról, hogy agresszió céljából fedett katonai műveleteket hajt végre. Ezzel összefüggésben a célterületre beszivárgó, azonosító jelzést nem viselő erők zavarkeltő tevékenységét és a kibertámadásokat emlegette. "Készen kell állnunk, hogy a rendelkezésünkre álló eszközökkel ezekre is válaszolni tudjunk határozott és egységes módon" - tette hozzá Biden.

Biden határozott üzenetet küldött  (Fotó: EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Biden határozott üzenetet küldött (Fotó: EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Csütörtökön Jens Stoltenberg NATO-főtitkár is reagált Biden "kisebb betöréssel" kapcsolatos kijelentésére, mondván, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy Oroszország zöld jelzést kapott volna egy lehetséges támadásra Ukrajna ellen. A CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva elmondta, hogy a szövetségesek fokozzák Ukrajnának nyújtott támogatásukat, vizsgálják az Oroszország elleni szankciós lehetőségeket, és további NATO-csapatok telepítését fontolgatják a szövetség keleti szárnyára. Stoltenberg hozzátette, hogy a moszkvai vezetést egy sor találkozóra hívták meg a politikai rendezés érdekében. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nyugtat a minisztérium: marad árrés a kereskedőknél, ennyibe kerül a jövedékiadó-csökkentés
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 10:51
A védett árakkal és a jövedékiadó-csökkentéssel kapcsolatban tartott háttérbeszélgetést Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára és Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Makro / Külgazdaság Európa egyik leggyengébb teljesítményét hozta össze a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:10
A nemzetközi mezőny egyik legrosszabb adatát érte el 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Óriási fordulatot jelez a cégek toborzási kedve
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:45
Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Makro / Külgazdaság Csak ámulunk-bámulunk: több mint kilenc éve nem fordult elő ilyen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:30
Februárban az éves infláció 1,4 százalék lett, ennél utoljára csak 2016 novemberében tett közzé alacsonyabb adatot a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Jövedékiadó-csökkentést is bejelentett a kormány az éj leple alatt megjelent rendeletében
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 06:45
Már olvasható a március 10-től hatályba lépett rendelet a Magyar Közlönyben a védett üzemanyagárakkal kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Vagy kompenzációt kérnek a kutak, vagy bezárnak – itt az első piaci reakció a védett árakra
Imre Lőrinc | 2026. március 9. 19:43
Magyarországot is elérte a nemzetközi üzemanyagárrobbanás, ezért a kormány védett árat vezetett be mindkét üzemanyagtípus esetében – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormány rendkívüli ülését követően. A Független Benzinkutak Szövetsége egészen mást javasolt, szerintük jelenleg még több a nyitott kérdés, mint a válasz. De vajon hogyan kerülhetők el az ellátási problémák?
Makro / Külgazdaság Putyin fontos üzenetet küldött Európának
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 18:38
Az oroszok együttműködnének Európával.
Makro / Külgazdaság Akinek elege van a rossz hírekből, gyorsan ugorjon le az élelmiszerboltba
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:31
Biztosan nem múlik el nyomtalanul az olajárrobbanás és a forint zuhanása, de a hazai élelmiszerárakról készített pillanatkép egyelőre kedvező. A Trend FM Reggeli Monitor című műsorának vendégeként Gáspár András lapigazgató felhívta a figyelmet: az igazi izgalmakat a következő felmérés eredménye hozza majd. Kollégánk beszélt arról is, az igazságérzetünkön kívül miért fontos, hogy a nők ne kapjanak kevesebb pénzt ugyanazért a munkáért, mint a férfiak.
Makro / Külgazdaság Európai Bizottság: nincs közvetlenül fenyegető olajellátási hiány
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 17:09
A tagállamok rendelkeznek a szükséges készletekkel a Bizottság szóvivőjének szavai szerint.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor bejelentette: legfeljebb ennyibe kerülhetnek az üzemanyagok ma éjféltől!
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 16:49
Nem üzemanyagár-stop jön, hanem védett ár.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG