2p

Légitámadási szirénák szólnak Kijevben, miközben Oroszország új rakétatámadást indított

Ukrajna szerint Oroszország új rakétaáradatot indított el, miközben az ország számos részén, így Kijevben is vijjognak a légiszirénék.

A Reuters jelentése szerint szirénák szólaltak meg a fővárosban és Ukrajna nagy részén, amit a tisztviselők az orosz rakétacsapások legújabb hullámának minősítettek.

Ismét légi riadó van Ukrajnában. Fotó: Depositphotos
Ismét légi riadó van Ukrajnában. Fotó: Depositphotos

 

„Már elindították a rakétákat” – mondta Jurij Ihnat, a légierő szóvivője. 

Károkról vagy áldozatokról azonnal nem érkezett hír.

A Guardian értesülései szerint több mint 100 rakéta érkezéséről szólnak, amelyeket orosz bombázók lőttek ki, és valószínűleg tengerről indított Kalibr rakéták is jönnek.

Néhány rakéta már át is ért Ukrajna területére, a kijevi becsapódási időt helyi idő szerint 14:15-re becsülték. A fővárost célzó második rakétahullám is előfordulhat, amely a következő percekben száll fel.

„Ne hagyja figyelmen kívül a riasztást” – mondta Andrij Yermak, az ukrán elnöki stáb vezetője, amelyet a Twitteren tett közzé.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Több ezer dollárral drágább lesz feljutni a világ tetejére
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 09:29
Megkezdődött a Himalája tavaszi mászószezonja, miközben Nepál szigorúbb szabályok és magasabb díjak bevezetését tervezi a Mount Everest meghódítására készülők számára.
Makro / Külgazdaság Még mindig hiába várjuk a feltámadást a magyar húzóágazattól
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 08:30
Februárban 665 millió euró volt Magyarország termék-külkereskedelmi többlete. A kivitel volumene 2,3 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 6,7 százalékkal magasabb volt, mint tavaly ilyenkor.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiból a választás előtt
Kollár Dóra | 2026. március 30. 05:51
Árcsökkenést fedeztünk fel a március végi Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérés során.
Makro / Külgazdaság Kijev elcsúszhatott az olajon? Valami megint nagyon nem stimmel a vezeték körül
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 15:19
A helyzet a szakértő szerint akár tragikomikus is lehetne, de inkább csak elkeserítő. 
Makro / Külgazdaság Kegyetlen benzinár: 330 forinttal emelkedett az egységár Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 13:32
Az Egyesült Államokban már körülbelül egy dollárral lett drágább az üzemanyag egy egységre vetített ára az elmúlt időszakban. 
Makro / Külgazdaság Stresszteszt alatt a világgazdaság, kiállhatja a pofonokat?
Imre Lőrinc | 2026. március 29. 06:04
Súlyosan rányomhatja és részben már rá is nyomta a bélyegét az iráni háború a világgazdasági kilátásokra. A Gazdasági és Együttműködési Szervezet (OECD) szerint ugyan még rengeteg a bizonytalanság, de máris szertefoszlottak azok az elmúlt év végén látott remények, amelyek egy folyamatosan élénkülő globális gazdaságot vetítettek előre. A GDP-növekedés szinte biztosan alacsonyabb lesz a tavalyinál, az inflációt pedig máris több mint 1 százalékponttal magasabbra várja a szervezet a fejlett országokban, mint a konfliktus kirobbanása előtt.
Makro / Külgazdaság Romániában vigasztalódik a Nagy Márton által nem a hazai Top 5-be sorolt nagybank?
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:36
A Raiffeisen Bank megvásárolta a spanyol BBVA romániai érdekeltségeit – írja a profit.ro az osztrák pénzintézet közleménye alapján.
Makro / Külgazdaság Öt országban is a hazai védett áraknál olcsóbban tankolhatunk
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 10:48
Például a velünk szomszédos Szlovákiában és Szlovéniában – derül ki a legfrissebb Mfor Üzemanyagár-figyelőből.
Makro / Külgazdaság Budapest eltörpül a globális pénzügyi központok mellett
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 17:03
A világ pénzügyi központjairól készített ranglistán 120 várost, vagy országot vizsgáltak, és Budapest annak ellenére is a 107. helyen áll, hogy javított legutóbbi pozícióján. London, Zürich, Frankfurt és Genf is az élbolyban, de az első hely pedig egyetlen ponton múlt.
Makro / Külgazdaság Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 14:16
A benzin néhány forinttal, a dízel viszont jóval olcsóbb a szlovákiai kutaton, mint a magyarországi „védett árak”. Aki Bulgáriában tankol, ennél is kevesebbet fizet az üzemanyagokért. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint az ársapka már nem tartható fenn hosszútávon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG