1p
A helyi kormányzati adósságok ellenőrizhető és biztonságos szinten vannak Kínában, az adósságállomány növekedését viszont szigorúan központi ellenőrzés alatt kívánják tartani - hangoztatta a parlament ülésszakát záró sajtóértekezletén a kínai miniszterelnök. Kérdés, hogy hisznek-e neki.

Ven Csia-pao elmondta, hogy 2010-ben a helyi kormányzatok adósságállománya 10,7 trillió jüan (1,7 trillió dollár) volt, ami 2011-ben 300 millió jüannal emelkedett. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az eladósodottságot nagyon komolyan veszik és nem fogják hagyni, hogy hátrányosan befolyásolja az ország fejlődését.

A kormányzatok a hitelek nagyobb részét magas minőségű eszközökbe fektették, amelyekből stabilan áramlik vissza készpénz és ígéretes a megtérülésük - állította a miniszterelnök. Ven nem utalt azokra a szakmai körökből származó korábbi értesülésekre, amelyek szerint a hivatalos statisztikákban nem szereplő hitelek révén a tartományi kormányzatok vélhetően ijesztő mértékű adósságot halmoztak fel.

A kínai ingatlanpiac és az önkormányzatok állapota régóta aggasztja a befektetői közösséget, egyesek szerint ugyanis az ország politikai berendezkedése miatt meglehetősen átláthatatlan szektorokban óriási időzített bombák vannak, amelyek aktiválódása esetén a 2008-as amerikai válságnál is durvább becsapódás lehet a világ pénz és tőkepiacain.

A kínai miniszterelnök a sajtótájékoztatón szokatlanul nyíltan beszélt arról, hogy egyelőre nem sikerült megfékezniük az ingatlanpiaci árakat, emiatt pedig egyelőre maradnak a korlátok az ágazatban. A bejelentésre nagyon nagyot esett a kínai és a hong kongi tőzsde, többek szerint a görög sztori kifutásával előtérbe kerülhetnek a kínai gondok a következő hetekben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nem kell aggódni az üzemanyag-ellátás miatt? Megszólalt a minisztérium
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 19:14
Nincsenek ellátási gondok.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: adónemeket töröl el a kormány, nagy változások jönnek
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 18:00
A miniszterelnök már kora délután beharangozta, hogy adóügyekben hozott döntéseket a kormány, a részleteket pedig Facebook-oldalán közzétett videójában ismertette.
Makro / Külgazdaság Fontos lépéshez érkezett az iskolakezdési támogatás bevezetése
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 17:27
A törvényjavaslat felkerült a parlament honlapjára. 
Makro / Külgazdaság Megdicsérték a Magyar-kormányt Brüsszelben, de még akad teendő
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 14:12
Közzétették a jogállamisági jelentést.
Makro / Külgazdaság Megint elmeszelte Magyarországot az Európai Unió bírósága
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 13:14
A jogállamisági eljárást is befolyásolhatja az ítélet.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: Ügyek, amelyekkel mielőbb kezdenie kell valamit a Magyar-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:46
A Klasszis Média állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetemi tanár az Európai Tanács ajánlásait átlapozva arra jutott, noha azok nem igazan bírnak fegyelmező erővel, de hivatkozási alapnak is jók lehetnek, ha a kormány már elszánta magát az olyan korrigáló döntésre, amelynek nem csak azonnali nyertesei vannak.
Makro / Külgazdaság Jelentkezzen, aki érti, mi történik a magyar benzinárakkal!
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:31
Újra lángol Irán, a magyar kutakon viszont mintha betonba öntötték volna az árakat.
Makro / Külgazdaság Brüsszeli megerősítés: tényleg az élmezőnyben Magyarország
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:57
Csak hat országban mutatott ki a magyarnál alacsonyabb harmonizált fogyasztóiár-indexet az Európai Bizottság statisztikai hivatala.
Makro / Külgazdaság Hiába dolgozott volna bő háromszoros áron, Lázár János a NER-es vállalkozók cégével kötött 30 éves szerződést
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:44
Vitézy Dávid ismertette a korábbi miniszter egyik utolsó érdekes döntését.
Makro / Külgazdaság Együtt csengetett be Kármán András és Varga Mihály
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:21
A tőzsdére vinnék a magyarok pénzét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG