2p
Furcsa dolgokat mondott az amerikai elnök visszatérve Washingtonba.

Amerika megítélése a világban soha nem volt jobb, mint most - fogalmazott Donald Trump a Fehér Házban mondott beszédében, amelyben főként ázsiai körútjának eredményeit összegezte.

Az elnök beszédét valamennyi mérvadó televíziós csatorna élőben közvetítette. Donald Trump utalt a korábbi hibákra, amelyeket más kormányzatok követtek el, majd leszögezte: korábban nem védték meg és nem segítették elő az amerikai emberek és dolgozók érdekeit.

Megveregette a saját vállát


A Japánt, Dél-Koreát, Kínát, Vietnamot és a Fülöp-szigeteket érintő, 12 napos ázsiai körútja értékelése mellett Donald Trump kitért korábbi, európai látogatásaira is, és egyes szám harmadik személyben szólva önmagáról megjegyezte: a NATO nagyon örül Donald Trumpnak.

Ha bízunk önmagunkban, erőnkben, nemzeti lobogónkban, történelmünkben, értékrendünkben, akkor más nemzetek is bíznak majd bennünk. Ha tiszteletteljesen bánunk saját állampolgárainkkal, akkor más országok is tiszteletteljesen bánnak velünk, amit nagyon meg is érdemlünk. Utunkon a világ pontosan ezt látta: egy erős, büszke és önmagában bízó Amerikát - szögezte le.

Az elnök szerint ázsiai tárgyalásai történelmi lépést jelentenek a világban betöltött amerikai vezető szerep újbóli meghatározásában.

Kemény szavak

Az elnök perverz diktatúrának nevezte Kim Dzsong Un rendszerét, arra figyelmeztetve, hogy Phenjan nem zsarolhatja a világot. Megismételte, hogy maximális nyomást gyakorol majd Észak-Koreára, s bejelentette, hogy Kína erőteljes gazdasági nyomást gyakorol Phenjanra. Peking és Washington ugyanis egyetért abban, mondta, hogy az észak-koreai fegyverkezés komoly fenyegetést jelent.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vége a találgatásnak: Polgár Judit nem vállalja
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 19:25
Megszólalt a sakk-királynő. 
Makro / Külgazdaság Nem várt helyről kapott rossz hírt Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 18:16
Júniusban két hónap emelkedést követően csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet összetett teljesítményindexe havi szinten.
Makro / Külgazdaság Mi járhat Varga Mihályék fejében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 17:44
Ezt találgatja a piac a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsának keddi kamatdöntő ülése előtt. A tippversenybe főszerkesztőnk, Csabai Károly is beszállt, aki a Trend FM hétfő délelőtti adásában nemcsak a biztosra vett monetáris lazításról mondta el a véleményét, hanem arról is, hogy az év végéig hogyan alakulhat a jegybanki alapkamat.
Makro / Külgazdaság Jó hírek érkeztek Kanadából
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 16:45
Kanadában az elemzők által vártnál erőteljesebben lassult a fogyasztói árak éves növekedési üteme júniusban a májusi, több mint kétéves csúcsot követően.
Makro / Külgazdaság Esik az arany ára
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 16:27
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Makro / Külgazdaság Nem lehet nyugodt Szijjártó Péter a BYD székében?
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:47
A kormány ki fogja vizsgálni Szijjártó Péter korábbi külgazdasági és külügyminiszter minden, a BYD Magyarország beruházásához kapcsolódó döntését – közölte a miniszterelnök az Országgyűlés ülésén hétfőn napirend előtt.
Makro / Külgazdaság Ennek se fog örülni, ha kedd reggel tankolni megy
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 14:09
Az üzemanyagok árai kedd reggeltől tovább drágulnak. 
Makro / Külgazdaság Örülhetnek a sógorok, de még így is csak a hátunkat nézik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 13:11
Jókorát csökkent Ausztriában az infláció.
Makro / Külgazdaság Mivel tárgyalni nem sikerült az új kormánnyal, Győr az Alkotmánybírósághoz fordul
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:33
Jövőre becsődölne a város, ha maradna a szolidaritási adó jelen formájában.
Makro / Külgazdaság Ezúttal nem Magyarországon bukhat el az új uniós szankciós csomag – de elbukhat
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 11:28
Túlságosan húsba vágna egy szankció az egyik tagállamnak, az egész csomag elfogadása is veszélyben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG