1p
A görögországi sztrájkok és tüntetések miatt a turisták tömegesen mondják vissza szállásfoglalásaikat, komoly anyagi veszteségeket okozva az országnak.
Hiába a varázslatos tengerpartok és szigetek, valamint az alacsony árak, a május eleje óta tartó görögországi sztrájkok és tüntetések miatt a turisták tömegesen mondják vissza szállásfoglalásaikat, komoly anyagi veszteségeket okozva az országnak.

Május eleje óta eddig 27 ezer éjszakára szóló szobafoglalást kellett törölniük az athéni szállodáknak. Ez hatalmas veszteséget jelent Görögországnak, mivel a gazdaság összbevételének egyötöde a turizmusból származik és minden ötödik ember ebben az ágazatban dolgozik. Az égszínkék tengeren elterülő szigetek és a varázslatos tengerpartok azonban még az alacsony árakkal karöltve is kevésnek bizonyulnak ahhoz, hogy meggyőzzék az összecsapásoktól és tüntetésektől rettegő turistákat.

A probléma kezelésére a görög kormány rendkívüli bizottságot állított fel, amely a miniszterelnök és más hivatalos személyek beszédeit tartalmazó DVD-t készített az ország reklámozására. "A turizmus jelenleg válságos helyzetben van. Minden erőnkkel azon vagyunk, hogy változtassunk ezen a helyzeten és mindenhova igyekszünk eljuttatni azt az üzenetet, hogy Görögország egy biztonságos hely" - mondta a kormányszóvivő.

A turizmus területén dolgozók a nyári bevételeikből élnek egész évben, ezért ha az idei szezon valóban az előrejelzések szerint alakul, akkor komoly anyagi problémákkal kell majd szembenézniük. Évente 15 millió turista érkezik Görögországba, ennek egyharmadát a Nagy-Britanniából és Németországból érkezők teszik ki. A két országban azonban most jelentősen megcsappant a görög szigetek népszerűsége (előbbiben 24, az utóbbiban pedig 30 százalékkal). A franciák és az oroszok azonban továbbra is kitartanak kedvenc üdülőhelyeik mellett.

Az utazásszervezők szerint tovább kellene csökkenteni az árakat ahhoz, hogy visszacsalogassák a turistákat az olyan olcsóbb lehetőségeket kínáló helyekről, mint például Törökország. Ez elsősorban a szállodákat érintené, amelyek már 2009 óta szinte folyamatosan engednek az áraikból, illetve ingyenes plusz éjszakákkal, foglalás visszatérítéssel és last minute áraik drasztikus csökkentésével is próbálkoznak. Mindezek miatt a bevételeik előreláthatólag 15 százalékkal esnek majd vissza.

A görög tüntetők a jelentős nyugdíj- és bércsökkentések, valamint a meredek adóemelés ellen tiltakoznak, amelyeket a példátlan adósságválság miatt vezetett be a kormány. A sztrájkok júniusban valószínűleg tovább folytatódnak.

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, indulnak a vizsgálatok
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 17:19
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
Makro / Külgazdaság A török jegybank nem túl optimista az inflációt illetően
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:33
A török jegybank a februárban várt 16 százalékról 24 százalékra változtatta az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzést – közölte Fatih Karahan bankelnök csütörtökön, amikor ismertette a központi bank negyedéves inflációs jelentését.
Makro / Külgazdaság Üzent a Magyar-kormánynak a szakértő: ki kell vezetni a védett benzinárat
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 14:00
A versenytorzító és közgazdaságilag indokolatlan ár-intervenciókat a szakmai konszenzus szerint mielőbb meg kellene szüntetni.      
Makro / Külgazdaság Még sosem javult akkorát a lakosság gazdasági hangulata, mint most
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:30
A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint májusban jelentős ugrással 5,5 éves csúcsra javultak a lakossági várakozások. A GKI Fogyasztói Bizalmi Index értéke 16,1 ponttal nőtt. Ilyen mértékű pozitív irányú havi elmozdulásra a mérés több mint 30 éves történetében még nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Fontos szint alá esett be a gázolaj ára a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 12:10
Pénteken továbbra sem változik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára sem. A kutakon viszont a dízel literenként 8 forinttal olcsóbb lett.
Makro / Külgazdaság Az összeomlás szélére került a Trumpék által kivéreztetett ország
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:20
Kuba teljesen kifogyott a dízelből és a fűtőolajból az Egyesült Államok által bevezetett olajblokád következtében – közölte szerdán Vicente de la O Levy kubai energiaügyi és bányászati miniszter.
Makro / Külgazdaság Ezt kell tudni az euró bevezetésének egyik legfontosabb lépcsőfokáról
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:04
Az új kormány euróbevezetési tervei és az ezzel járó pozitív hatások várhatóan ellensúlyozzák a hitelminősítő intézetek által megfogalmazott növekvő fiskális kockázatokat és javíthatják az ország hitelminősítési kilátásait a tavaszi és őszi felülvizsgálatoknál – közölte a GKI elemzésében.
Makro / Külgazdaság Új korszak kezdődött az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 07:46
Megválasztotta az amerikai szenátus a szövetségi jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) új vezetőjét, Kevin Warsh közgazdászt, Donald Trump elnök jelöltjét szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG