1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Patai Mihály ezután a hitelösztönzésért is felel, amely korábban a május végén távozott Nagy Márton irányítása alá tartozott.

Nagy Márton addigi MNB-alelnök távozásának egyik következményéről laptársunk, az Mfor.hu már beszámolt, vagyis arról, hogy Matolcsy György úgy rendelkezett, az ő távollétében alelnökei közül a személyi változásig megnevezett Nagy Márton helyett Patai Mihály helyettesíti, ha pedig ő sem elérhető, akkor Kandrács Csaba. Vagyis nem a Nagy Márton utódjának jelölt és a parlament gazdasági bizottsága által kedden már kinevezésre is alkalmasnak talált Virág Barnabás vette át e téren is elődje helyét.

Matolcsy György jegybankelnök online sajtótájékoztatója a Monetáris Tanács április 7-i ülését követően. (Forrás: az MNB élő YouTube-os közvetítése)
Matolcsy György jegybankelnök online sajtótájékoztatója a Monetáris Tanács április 7-i ülését követően. (Forrás: az MNB élő YouTube-os közvetítése)

Egy tegnap rendeletben pedig Matolcsy György az alelnökei hatáskörén is változtatott. Így a Nagy Márton által felügyelt területekből Virág Barnabásnál csak a monetáris politika és a pénzügyi stabilitás marad, a hitelösztönzés viszont átkerül Patai Mihályhoz, aki emellett továbbra is fele a nemzetközi kapcsolatokért, a készpénzlogisztikáért, a pénzügyi infrastruktúrákért és a digitalizációért. 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Európai bajnokvállalalatokat szeretne von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:47
Az Európai Unió 2027 végéig meg kívánja valósítani az „egy Európa, egy piac” célt – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a belgiumi Bilzenben csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Jó számokat hozott a december a hazai építőiparban
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:30
Decemberben kilábalt a gödörből a miniszteri teendőit a választásokig felfüggesztő politikus, Lázár János által eddig irányított hazai építőipar.
Makro / Külgazdaság Sasszemekkel figyelik az amerikai munkaerőpiacot – a vártnál jobb hír jött
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 17:25
A vártnál kellemesebb adat érkezett.
Makro / Külgazdaság Kiszámíthatatlan szabályozási környezet? Kiakadt az OKSZ az árrésstop meghosszabbítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 16:48
A szakmai szervezet elítélte a lépést.
Makro / Külgazdaság Már az lenne meglepő, ha Varga Mihályék nem csökkentenének kamatot februárban
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 12:18
A vártnál is kedvezőbben alakult az infláció januárban Magyarországon. A KSH 2,1 százalékos éves áremelkedési ütemet mért a decemberi 3,3 százalék után. Az elemzők egyre biztosabbak abban, hogy a Magyar Nemzeti Bank a február 24-i kamatdöntő ülésén csökkenti a 6,5 százalékon álló irányadó rátát. Kamatvágásra 2024 szeptembere óta nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Háborús veszély vagy esély: Törökország és Görögország nehéz döntések előtt áll
Bózsó Péter | 2026. február 12. 10:30
Görögország és Törökország vezetői szerdán Ankarában találkoztak, hogy enyhítsék a két ország közti feszültséget. Ankara háborús fenyegetése egy EU-tagállam ellen továbbra is megakadályozza az ország részvételét az európai védelmi architektúrában és az EU-csatlakozásban.
Makro / Külgazdaság Nagy bejelentés érkezett a 2Connect és a Yettel összefogásáról
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 09:52
Ez a piaci modell ösztönzi és hatékonyabbá teszi az infrastruktúra-fejlesztést.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést jelentett be az árrésstopról Nagy Márton minisztériuma
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:58
Február végén lejárt volna az intézkedés határideje.
Makro / Külgazdaság Megjött a friss inflációs adat: közel nyolc éve nem volt ilyenre példa
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 08:30
A fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal haladták meg 2026 januárjában az egy évvel korábbi értéket, a decemberi 3,3 százalékot követően. Egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal emelkedett az infláció az év első hónapjában. 
Makro / Külgazdaság Trump a béke embere? Sosem ment ilyen jól az amerikai hadiiparnak
Imre Lőrinc | 2026. február 12. 05:46
Az elhúzódó orosz-ukrán háború és az októberig tartó gázai konfliktus az egyik, Donald Trump intézkedései a másik oldalon. 2025 folyamán több katalizátora is volt az amerikai védelmi ipar szárnyalásának, ami idén tovább folytatódhat. Európa ugyanis csak most kezd el igazán fegyverkezni, ami vélhetően további nagy megrendelésállomány-növekedést és az árbevételek megugrását jelentheti a világ legnagyobb hadiipari cégei számára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG