3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Orbán Viktor már az ipari rezsicsökkentés háborújára készül - disznó helyett marhából lesz a Kapuvári sonka - hamarabb jutnak pénzhez a magyar cégek - tovább égeti magát a General Motors - ma is drágul a benzin

A miniszterelnök szerint Magyarország az elmúlt másfél-két évben regionális sereghajtóból a régió éllovasává vált. Orbán Viktor Prinzhorn-csoport dunaújvárosi papírgyára új erőművének szerdai, alapkő-letételi ünnepségén azt mondta: „ismét versenyben vagyunk a régió legjobban, legátgondoltabban és leggyorsabban fejlődő országa címért”. A miniszterelnök szerint egyébként az energiaár lesz a legfontosabb kérdés a következő 2-3 évtizedben. Amennyiben az EU nem lesz képes energiaárakat csökkenteni, akkor Magyarországnak saját szabályokkal el kell érnie azt. Orbán Viktor egyébként kemény brüsszeli csatákra számít az ügyben.

Két szaúd-arábiai befektető magyarországi cége vásárolta meg a két éve leállt, azóta felszámolás alatt lévő kapuvári húsgyár vagyonát - közölte közvetlenül az adásvételi szerződés szerdai aláírása után a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. ügyvezetője. A pontos vételárat nem közölték, annyit lehet tudni: a kért 1,1 milliárdos vételár több mint felét kínálta a vevő. A húsgyár eddig sertéshús-termékeket állított elő, a szaudiak viszont szarvasmarha-feldolgozásra állítják át az üzemet - az új termékek a régi néven kerülhetnek majd a polcokra, mivel vevő megszerezte a Kapuvári márkanevet is.

Örülhetnek a magyar cégek, hamarabb juthatnak pénzhez: az elmúlt 12 hónapban a magyar cégek átlagosan számláik 67 százalékát fizették ki időben, míg egy évvel korábban csupán 59 százalékát. Jó hír, hogy a számlafizetési határidők és késedelmek is csökkentek. A Bisnode nemzetközi cégminősítő felmérése szerint átlagosan 27 nap után egyenlítik ki egymás számláit a magyar cégek. Amit nem fizetnek ki időben, azzal átlagosan 18 napot csúsznak a cégek. A tapasztalatok szerint a legtovább egyébként akkor kell várni a pénzünkre, ha somogyi, borsodi vagy szabolcsi céggel szerződtünk.

Idén már negyedik alkalommal kényszerül autók visszahívására a General Motors, most 2,6 millió autót kényszerülnek visszahívni biztonsági öv, sebességváltó és légzsák problémák miatt - írja a Napi Gazdaság. Ezzel már 15,4 millióra emelkedett az idei visszahívások száma, ilyen még nem történt a GM fennállása óta. Ez nem csak presztízsveszteséggel jár: a visszahívások költsége a legújabb becslések szerint már megközelíti az egymilliárd dollárt, a társaság nyeresége jelentősen csökkent, és a részvényárfolyamok is megszenvedik a botrányokat.

Az autósoknak van még egy rossz hírünk: 2 forinttal emeli a benzin árát a Mol pénteken, de legalább a dízel ára most nem változik. Az emeléssel a benzin literenkénti átlagára 412 forintra nő, a gázolajé 418 forint marad - a héten egyébként ez nem az első alkalom, hogy árat emel a Mol, szerdán 3 forinttal drágult a benzin és a gázolaj is.

Miután az OTP részvényárfolyama áttörte a 4500-as szintet, ma tovább emelkedik,  szép forgalom mellett. Jól teljesít a nemrég további dél-amerikai terjeszkedést bejelentő Richter is, a nap sztárja pedig természetesen a Zwack, miután a társaság vezetése igen komoly, a legutóbbi záróár közel 20 százalékát jelentő osztalékra tett javaslatot.

Miután napokig semmi sem történt, most talán feltámadt a szél a devizapiacon: erősödni kezdett a dollár az euróval szemben, és a feltörekvő devizákkal együtt a forint is szépen belehúzott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kitört a jókedv Németországban
Privátbankár.hu | 2025. május 13. 13:13
Májusban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe egyaránt az elemzők által vártnál jobban javult.
Makro / Külgazdaság Az orosz árnyékflotta csak a kezdet volt, még veszélyesebb, ami utána jöhet
Litván Dániel | 2025. május 13. 05:59
Az orosz árnyékflotta továbbra is hatalmas mennyiségekben szállítja az orosz olajat. De úgy tűnik, valami még rosszabb is jön: a teljesen illegálisan közlekedő tartályhajók.
Makro / Külgazdaság Megfizetjük az árát, ha bizonytalanságba taszítjuk a magyar cégeket
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 19:06
Az árrésstop és más, a piaci működést korlátozó intézkedések rövid távon segíthetik az infláció visszaszorítását, de hosszabb távon alulbecsülik ezek negatív hatását – mondta munkatársunk a TrendFM műsorában, ahol az amerikai gyorsjelentési szezon is szóba került.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij ennek a hírnek biztosan nem örült
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 16:23
Rossz adat jött az ukrán gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Megszólalt a minisztérium a költségvetési hiányról
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:38
Nőnek az állami bevételek, de a költségvetés április végéig így is közel 3000 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Makro / Külgazdaság Összeomlik vagy magára talál a magyar gazdaság? Lengyel Lászlótól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. május 12. 11:09
A Pénzügykutató Zrt. elnök-vezérigazgatója május 20-án, kedden délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Égető problémára lehet megoldás a bevándorlás?
Kollár Dóra | 2025. május 11. 17:11
A kedvelt nyaralóhelyek munkaerőpiacán is megjelent a hiány.
Makro / Külgazdaság Fordulat a vámháborúban: megegyezik Amerika és Kína?
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 15:23
Trump optimistán nyilatkozott.
Makro / Külgazdaság Donald Trump elhagyja Amerikát – óriási üzleteket üthet nyélbe
Privátbankár.hu | 2025. május 11. 08:54
Újraválasztása óta második hivatalos külföldi útjára készül.
Makro / Külgazdaság Azért van egy dolog, amiben jót tett Trump a kínaiakkal
Privátbankár.hu | 2025. május 10. 12:40
Áprilisban folytatódott a fogyasztói és termelői árak csökkenése Kínában a nemzeti statisztikai hivatal szombati jelentése alapján, ami a vámháborúnak is betudható.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG