2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

Erről Gulyás Gergely beszélt a mai Kormányinfón.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter az uniós Helyreállítási Alap ügyével kapcsolatban – ezt az uniós forrást továbbra sem hívhatja le a magyar kormány – újságírói kérdésre azt mondta: múlt héten „megnyugtató módon” válaszoltak az Európai Bizottság észrevételeire, és bíznak abban, hogy hamarosan lesz megállapodás. Ha mégsem lesz, akkor annak kizárólag politikai okai vannak, fűzte hozzá.

Gulyás Gergely szerint elküldték a választ Brüsszelnek. MTI/Bruzák Noémi
Gulyás Gergely szerint elküldték a választ Brüsszelnek. MTI/Bruzák Noémi

A Helyreállítási Alap ügyével kapcsolatban Didier Reynders igazságügyi uniós biztos tegnap úgy fogalmazott: a források lehívását lehetővé tevő magyar terv nincs elfogadva, ugyanis az Európai Bizottságnak előbb látnia kell az országspecifikus ajánlásoknak megfelelő valódi reformok megvalósulását.

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke április ötödikén pedig az Európai Parlamentben azt mondta: főleg „az antikorrupciós reformról” nem tudnak megegyezni a magyar kormánnyal, tehát ezért nem jutunk hozzá a Helyreállítási Alap forrásaihoz.

Ezzel szemben a magyar kormány folyamatosan azt állítja, hogy az úgynevezett gyermekvédelmi törvény miatt nem született megállapodás eddig (tehát emiatt nem hívhatjuk le ezt a pénzt) – ezt mondta ma újságírói kérdésre Gulyás Gergely is.      

Az uniós pénzek megvonásának veszélyével ebben a videóban foglalkoztunk:              

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Újabb akadály hárult el az Ukrajnának nyújtandó hitel elől?
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 16:41
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.
Makro / Külgazdaság Százmilliárdos támogatásokat kaptak tavaly a kormánytól az akkucégek
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:20
Látványosan visszatért tavaly a nagy volumenű ipari támogatások korszaka a magyar gazdaságpolitikában. A külföldi beruházóknak adott, egyedi kormányzati támogatások összege a sokszorosára emelkedett 2024-hez képest, ugyanakkor az intenzitás csökkent. A CATL debreceni gyára és a Samsung gödi üzeme is több mint százmilliárd forintos ösztönzőt kapott. De a német Rheinmetall fegyvergyártó is kifejezetten jól járt.
Makro / Külgazdaság „A putyinozás primitív” – ezt üzente Orbán Viktor a szombati évértékelőn
Kollár Dóra | 2026. február 14. 12:36
Szombaton tartották a miniszterelnöki évértékelőt.
Makro / Külgazdaság Rögtön nekiállna az euró bevezetésének a Tisza Párt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 11:38
Már az első száz napban elkezdené a Tisza megteremteni a magyar euró lehetőségét.  
Makro / Külgazdaság Ítéletet mondtak Magyarország szomszédjáról az éj leple alatt
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 09:39
Megjelent a Fitch minősítése Romániáról.
Makro / Külgazdaság Gondot jelez a mutató Romániában, de van remény
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 19:21
Romániában 0,9 százalékkal csökkent az ipari termelés 2025-ben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Pozitív inflációs meglepetés Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:41
Az Egyesült Államokban az elmezők által vártnál jelentősebben lassult az éves fogyasztóiár-emelkedés üteme januárban az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai hivatala, a U.S. Bureau of Labor Statistics pénteken közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Repülőrajt Szlovákiában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:01
A múlt év utolsó negyedévében gyorsuló ütemben nőtt a szlovák gazdaság teljesítménye, éves összehasonlításban 1 százalékos GDP-növekedést könyvelt el – közölte a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) pénteken.
Makro / Külgazdaság Meglepetés az orosz jegybanktól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 14:01
Az orosz jegybank pénteken 16,0 százalékról 15,5 százalékra csökkentette az irányadó jegybanki kamatot, miközben a szakértők a kamat szinten tartására számítottak.
Makro / Külgazdaság Lesújtó ítéletet mondott Bod Péter Ákos a hazai korrupció okairól
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:01
A korrupció intézményesülésének megfordítása erkölcsileg, társadalmilag és gazdaságilag is hasznos lenne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG