2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Számos légitársaság ellenőrzi, hogy minden rendben van-e a Boeingek üzemanyagkapcsolóival

A Reuters arról ír, hogy az indiai légügyi hatóságok hétfőn elrendelték az összes, a június 12-én lezuhant Air India 171-es járat gépével megegyező üzemanyagkapcsolóval felszerelt Boeing-típus ennek az alkatrészének ellenőrzését.

Hasonló döntést hoztak Dél-Koreában is, annak ellenére, hogy a Boeing és az amerikai légügyi hatóság is azt közölte az ilyen gépeket üzemeltető légitársaságokkal, hogy a kapcsolók biztonságosak.

Mint korábbi írásunkból kiderül, az biztos, hogy a hajtóművek üzemanyagellátását szabályozó kapcsolók lekapcsolása okozta 260 ember halálával járó tragédiát, a kérdés csak az, hogy szándékosan vagy esetleg véletlenül történhetett a kapcsolók átállítása.

Mint kiderült, 2018-ban pontosan e kapcsolók lehetséges hibás működésére hívták fel az üzemeltetők figyelmét egy ajánlásban, amely azonban nem írt elő kötelező ellenőrzést vagy cserét.

Az Air Indiánál azt közölte, hogy a 2018-as ajánlás nyomán nem végeztek külön ellenőrzéseket.

A Reuters gyűjtése szerint a Quantas és az ANA légitársaság azt közölte, már az ajánlás hatására elvégezték az ellenőrzést korábban, a Singapore Airlines-nál elővigyázatossából ellenőrzik a kapcsolókat. 

Az esetlegesen meghibásodni képes kapcsolókat a katasztrófában érintett 787-eseken kívül több ezer Boeing-gépbe építették be, köztük a cég legnépszeűbb, 737-es típusának különféle változataiba is.

További részletek korábbi írásunkban olvashatók>>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az energiakrízis előtt még bizakodóak voltak a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 09:00
A Magyar Logisztikai, Készletezési és Beszerzési Társaság úgynevezett Berszerzési Menedzser Indexe júliusban a bővülést jelző 51,4 ponton volt. Tavalyhoz képest gyengébb a mutató.
Makro / Külgazdaság Dörzsölheti a tenyerét, aki a Lidl, a Penny és az Aldi üzleteiben vásárol
Kollár Dóra | 2026. augusztus 3. 05:51
Árcsökkenést hozott a július a diszkontokban.
Makro / Külgazdaság Szomorkodni vagy örülni fogunk a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:57
Ezt mutatja lapcsoportunk előrejelzése.
Makro / Külgazdaság Itt van Magyar Péter bejelentése: fontos lépésekről döntött a kormány az energiaellátásban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 10:45
A lakossági energiaellátást egyelőre nem érintik ezek.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás még utoljára aláírta: nagykövetek egész sorának mutattak ajtót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 09:44
Megjelentek a nagyköveti felmentésekről szóló államfői határozatok péntek este a Magyar Közlönyben; ezeket Orbán Anita külügyminiszter előterjesztésére akkori köztársasági elnökként még Sulyok Tamás írta alá.
Makro / Külgazdaság Elkeseredett küzdelmet folytat Románia, készenléti állapotot hirdettek az országban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 19:14
Készenléti állapotot hirdetettek Romániában a szárazság, a Duna alacsony vízállása és az energiahiány miatt, a cernavodai atomerőmű kettes blokkjának üzemben tartását pedig vízszabályozási beavatkozással próbálják lehetővé tenni – jelentette be pénteken Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést hívhat össze az Európai Bizottság a Paksi Atomerőmű leállítása miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 15:06
Az Európai Bizottság kész arra, hogy összehívja az úgynevezett villamosenergia-koordinációs csoport rendkívüli ülését, ha leáll a termelés a Paksi Atomerőműben - közölte az Euronews uniós hírcsatorna kérdésére Anna-Kaisa Itkonen, az Európai Bizottság szóvivője pénteken.
Makro / Külgazdaság Egyetlen cég tette a világ egyik legnagyobb sikersztorijává az apró szigetországot
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:28
A mesterséges intelligencia iránti globális kereslet nyomán Tajvan gazdasága a világ egyik leggyorsabban növekvő gazdaságává vált.
Makro / Külgazdaság Még épp jó a lengyel infláció
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 11:01
Lengyelországban, a piaci várakozásoknak megfelelően, 3 százalékra gyorsult az éves infláció júliusban a júniusi 2,5 százalékról.
Makro / Külgazdaság Nem várt meglepetés a német munkanélküliségi adatban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:56
Németországban a várt stagnálás helyett emelkedett a munkanélküliség. A munkanélküliek száma a már politikailag is érzékeny 3 millióhoz közelít.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG