3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A 180 milliárd eurós hitel a második legnagyobb kölcsön a köztársaság történetében. A legnagyobbat szintén a vírusválság miatt vette fel a német állam. 

Összesen mintegy 180 milliárd euró hitel felvételét tervezi 2021-ben a német szövetségi állam, közölte ma reggel a német parlament alsóházának (Bundestag) költségvetési bizottsága. A testület több mint 17 órás, éjszakába nyúló ülés után hozta meg a döntést.

Indoklása szerint a rekordközeli kölcsönre azért van szükség, hogy le tudják győzni a járványt, és ismét növekedési pályára állíthassák a gazdaságot, amelyet november eleje óta részleges karantén sújt.

Sokasodó problémák - Olaf Scholz német pénzügyminiszter a Bundestagban Berlinben 2020. szeptember 30-án. EPA/HAYOUNG JEON
Sokasodó problémák - Olaf Scholz német pénzügyminiszter a Bundestagban Berlinben 2020. szeptember 30-án. EPA/HAYOUNG JEON

Ami a részleteket illeti, a gazdaságnak 39,5 milliárd eurónyi, áthidaló jellegű segítséget nyújtanak jövőre, meghosszabbítják például a profi sportkluboknak adott juttatásokat. Több pénz jut majd egészségügyre, infrastruktúrára és közlekedésre, valamint 2,7 milliárd eurót szánnak oltóanyag-beszerzésre. A magánszemélyeket adócsökkentéssel, a családokat plusz pénzzel (15 euró gyerekenként egy hónapban) segítik, humanitárius segítségnyújtásra pedig 170 millió euróval több jut majd az eddigieknél.

A jövő évi költségvetés, amelyet december 8-11. között fogadhat el a német parlament,

összesen csaknem 500 milliárd euró kiadással számol, ami alig kevesebb az idei kiadásnál. A német állam idén már szintén milliárdos programokkal támogatta a vírusválság által sújtott gazdasági szereplőket.

Két rekordhitel a vírusválság miatt 

A 180 milliárd eurós hitel a második legnagyobb kölcsön a köztársaság történetében. Ennél többet, 218 milliárd eurót csak egyszer, méghozzá az idei évben vett fel az állam, szintén a mostani krízis kezelésére. Ezt a hitelkeretet ugyanakkor még nem használták fel teljesen, mivel a kiadások egy része a jövő évre esik.

A német kormány szerda este jelentett be újabb szigorításokat, miután az új, diagnosztizált koronavírus-fertőzések száma októberben és novemberben a tavaszi érték többszörösére nőtt. Eddig összesen több mint egymillióan fertőződtek meg.

Ma reggeli közlések szerint

az elmúlt egy napban 426-an hunytak el a Coviddal összefüggésben, ami új rekord. Ezzel a halálos áldozatok száma 15 500 fölé emelkedett.

Ami a többi országot illeti, Európán belül a legtöbben, 57 ezren az Egyesült Királyságban haltak meg a Coviddal összefüggésben; Olaszországban csaknem 53 ezren, Franciaországban 51 ezren, Spanyolországban több mint 44 ezren, a különutas, de a közelmúltban szintén szigorító Svédországban 6622-en, Magyarországon 4364-en vesztették életüket.

A világon a legtöbb áldozatot, több mint 263 ezren az Egyesült Államokban jegyezték fel. Globálisan 61 millió fertőzöttet diagnosztizáltak. Közülük több mint 1,4 millióan hunytak el, 39 millióan meggyógyultak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Furcsa bakival jött fontos hír a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetéséről – frissítve: mégis lesz beleszólása a Magyarok Világszövetségének
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 15:51
Csütörtökön már meg is választhatják a hivatal vezetőit, de mi a helyzet a Magyarok Világszövetségével?
Makro / Külgazdaság Jeges megoldást tesztel Dél-Korea a közel-keleti válság kikerülésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:49
Az északi útvonalon jóval gyorsabban juthatnának el Európába az áruk.
Makro / Külgazdaság Nagyvállalatoktól kér pénzt Magyar Péter október 23-ára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:54
Az lenne „méltányos és helyes” a miniszterelnök szerint, ha a magyar vállalatok is „beszállnának” az ünneplés költségeibe.
Makro / Külgazdaság Felülvizsgálja a kormány a Mol 35 éves koncesszióját
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:16
Gajdos László szerint keményen fogják képviselni a lakosság érdekét az ügyben.
Makro / Külgazdaság Vasárnap reggel már négy paksi turbina termel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 09:53
Szerdára pedig már a magyar fogyasztás 35 százalékát fedezheti az erőmű termelése.
Makro / Külgazdaság Keddtől fontos számokat közölnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:41
Összeül a monetáris tanács, kiderül a részletes igazság a költségvetés helyzetéről, de a keresetekről és a munkaerőpiacról is adatokat közöl a KSH:
Makro / Külgazdaság Élőben jelentkezett be Magyar Péter Paksról – de milyen híreket hozott?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:19
Elindítottak egy turbinát, de ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fantasztikus hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 15:05
Újraindul a termelés a paksi 3-as blokkban.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Minden eddigi rekordot megdöntött a Velencei-tó szintje
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 22. 13:04
Strandidő és hosszú hétvége: ilyenkor általában megtelik a Velencei-tó partja, az emberek hosszú sorokban állnak a lángosért vagy a jégkásáért. Ezúttal viszont a természet győzött: a strandokról eltűnt a víz, a vendéglátás pedig vendégek nélkül maradt. 
Makro / Külgazdaság Fázni fog Németország télen? Aggasztó adat érkezett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:46
Történelmi mélypontra süllyedt a németországi gáztározók töltöttsége az év ezen időszakában – közölte az Ines szakmai szövetség a dpa hírügynökséggel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG