1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A kormány 3.500 olyan, 1989 után született kormány- és miniszteri rendeletet helyez hatályon kívül, amely ugyan formailag még hatályos, de a gyakorlatban már nem alkalmazzák őket.
A kormány a dereguláció további folytatásáról döntött; a döntés nyomán 3.500 olyan, 1989 után született kormány- és miniszteri rendeletet helyeznek hatályon kívül, amely ugyan formailag még hatályos, de a gyakorlatban már nem alkalmazzák őket - jelentette be Budai Bernadett kormányszóvivő.

Emlékeztetett rá: a kormány az átláthatóbb, kiszámíthatóbb jogrend érdekében látott hozzá a még hatályban lévő, jogilag alkalmazható, de már elévült jogszabályok "kiirtásához" a jogrendből.

Tavaly nyáron az Országgyűlés elfogadta a deregulációs törvényt, amely több ezer törvény és törvényerejű rendelet hatályon kívül helyezéséről döntött.

Példaként említette, hogy a kormány mostani döntésével például hatályát veszti az az 1992-es kormányrendelet, amely a Bulgáriából érkező áruk és szolgáltatások elszámolását rubelben is lehetővé tette.
Ekkor helyezték hatályon kívül azt az 1894-ben a gyermekek vallásáról született törvényt, amely meghatározta, hogy a fiúk az apjuk, a lányok az anyjuk vallását kell, hogy megkapják.

2007 végén pedig több ezer olyan, 1989 előtti kormány- és miniszteri rendelet került ki a jogrendből, amelyek formailag még hatályosak voltak, de a gyakorlatban nem alkalmazták őket.

A kormány szerdán az 1989 után született és már elévült kormány- és miniszteri rendeletek hatályon kívül helyezéséről döntött, ennek nyomán 1.500 kormányrendelet és 2.000 miniszteri rendelet veszíti hatályát és kerül ki a jogrendből, mert megváltozott az a társadalmi-gazdasági környezet, ami korábban igazolta a létüket - mondta a kormányszóvivő.

Alaposan kigyomlálja a kormány a jogszabályokat
Politikai konfliktusok vezettek Jézus halálához?
Megint csomagolhattak az alkotmánybírák

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG