A GKM pénzt ad a tőzsdézésre
A támogatás feltétele, hogy a pályázó által kibocsátott részvényeket legkésőbb 2008. május 31-ig bevezessék a Budapesti Értéktőzsdére.
A közlemény szerint "a pályázaton elnyerhető támogatás célja, hogy ösztönözze a tőkepiacon keresztül történő forrásbevonást, ami egyrészt nagyobb rugalmasságot, transzparens cégértékelést, részvényeik tekintetében likviditást biztosít a cégeknek és azok tulajdonosainak, másrészt bővíti a tőzsdei befektetési lehetőségeket, így az egész tőkepiacra pozitív hatást gyakorol."
A támogatásra azok a gazdasági társaságok pályázhattak, amelyek az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában székhellyel rendelkeznek, a pályázat benyújtását megelőzően csatlakoztak a BÉT által létrehozott Tőzsdeképes Cégek Klubjához, valamint vállalták, hogy a tőzsdei bevezetést követően legalább 2 évig a tőzsdén maradnak.
A támogatás visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatást jelent, amelynek mértéke pályázónként a bevezetés igazolt költségeinek 50 százaléka, de maximum 25 millió forint - áll a közleményben.
Az AAA Auto Group N.V., az EETEK Holding Zrt., valamint a Pannunion Csomagolóanyag Kft. 25 millió forint vissza nem téritendő támogatást kap, az Externet Zrt. támogatása 22,4 millió forint. A cégek közül az AAA Auto papírjait már bevezették a BÉT-re.
A magyar leány húzta az AAA Autot
Tőzsdei gyors: ki mikor jelent?
Még soha ennyi autót nem adott el az AAA Auto
MTI
 Az egyik több mint 1200 kilométert tehetett meg, mielőtt elérte ukrajnai célpontját.
							Az egyik több mint 1200 kilométert tehetett meg, mielőtt elérte ukrajnai célpontját.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
