Az államnak tízszeresen megtérül az FHB-befektetés
Az állam az FHB 50 százalék plusz 1 szavazatnyi pakettjét értékesítette szerdán este gyorsított könyvépítéses módszerrel, részvényenként 2.025 forintos áron, több mint tíz hazai és több mint tíz külföldi tőkepiaci szereplőnek, akik valamennyien 5 százaléknál kisebb részesedést szereztek. Az új tulajdonosok nevét a tranzakció szeptember 4-i zárása után hozzák nyilvánosságra. A még állami tulajdonú 4,1 százaléknyi szavazatelsőbbségi részvényről még nincs döntés.
A kormány azért változtatta meg korábbi határozatát - az FHB-t eredetileg szakmai befektetőnek szánta -, mert az Allianz Hungária Biztosító ragaszkodott a "B" részvényekhez fűződő stratégiai jogaihoz, így pedig az új többségi tulajdonos nem szerezhetett volna valódi többségi kontrollt, s nem fizette volna meg a többségi felárat sem - derült ki a tájékoztatón elhangzottakból, valamint a kapott háttéranyagból.
Belföldi hírek nem ingatják a BUX-ot
Új irányba mozdul az FHB
Még nem látszik, merre megy az FHB
MTI
Szlovákia beadta panaszát az Európai Unió bíróságához az orosz gáz importját tiltó és az orosz kőolaj behozataláról szóló uniós döntés miatt.


