Az EU-elnökség miatt is vonzó Magyarország a befektetőknek
 Magyarország továbbra is vonzó befektetési célterület marad a feltörekvő piaci közép-kelet-európai államok, Magyarország, Lengyelország és Csehország között  - derül ki abból az összegzésből, amelyet a brit HSBC bankcsoport makrogazdasági elemző részlege állított össze a feltörekvő piacokról.
Az összegzés szerint Magyarországon a makrogazdasági politika az elmúlt időszakban javult, részben annak köszönhetően, hogy az ország tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztét. 
A HSBC szakértői szerint a magyar eszközök árazása az utóbbi időben elszakadt Európa perifériális országai eszközeinek árazásától. Feltéve, hogy a mostani gazdaságpolitikai irányvonal fennmarad -  a HSBC szakértői nem látnak okot arra, hogy ez ne így történjen, - ez a tendencia továbbra is érvényesül majd, bár az európai államadósságok problémáját valószínűleg a jövőben is nehezen lehet kezelni. Ha az európai gazdaságok állapota továbbra is javul, akkor a magyar eszközök "túlteljesítőek" maradnak Csehországot, Lengyelországot és Magyarország összehasonlítva. 
A HSBC szerint a magyar gazdaság teljesítménye ciklikusan kapcsolódik Németország gazdaságához, a jelenlegi magyar gazdaságpolitika - köszönhetően részben az EU-elnökségnek - inkább "ortodox" marad, a magyar eszközök pedig még mindig olcsónak tekinthetők a feltörekvő piaci összehasonlításban. Ezzel szemben a kockázatok között tartják nyilván a HSBC szakértői azt, hogy Magyarország továbbra is sebezhető marad, részben a perifériális európai országokból kiinduló és újra felmerülő kockázatok miatt. 
A HSBC prognózisa idén 2,5 százalékkal nő majd a magyar GDP, és az ütem jövőre 3,1 százalékra emelkedik. 
 A hatóságok tovább folytatják a keresési és mentési műveleteket.
							A hatóságok tovább folytatják a keresési és mentési műveleteket.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        

 
