Csúcson az élelmiszerek ára
Huszonhét havi csúcsra emelkedett az élelmiszerek ára októberben az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) számításai szerint elsősorban a szemes termények, és a cukor drágulása miatt.
A FAO élelmiszerár-indexe - ami a havi globális árváltozásokat rögzíti egy meghatározott élelmiszercsoportból álló kosár alapján - 197,13 pont volt októberben, ami 2008 júliusa óta a legmagasabb, és 4,4 százalékkal haladta mega szeptemberit.
A FAO elemzői szerint a szemes terményár-index 25 havi csúcsra, a cukorár-index az 1990. évi adatfelvétel kezdete óta legmagasabb szintre emelkedett.
MTI
Az EKB Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén 25 bázisponttal emelte a három irányadó eurókamat szintjén.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast





