Emelkedéssel zárt a BUX
Nyári Zsolt, a KBC Securites üzletkötője elmondta, hogy a múlt hét csütörtök óta zárva tartó magyar tőzsde két napi lemaradását hozta be hétfőn a tengerentúli piacokhoz képest, ahol csütörtökön és pénteken az emelkedés volt a jellemző.
Mivel főként a pénzügyi szektorok papírjai drágultak, ezért a legerősebb növekedés az OTP-t jellemezte hétfőn - mutatott rá az üzletkötő.
A Magyar Telekom is csak azért mérséklődött kissé, mert szerdán az aznapi emelkedéssel "előreszaladt", és megelőlegezte az elmúlt napok növekedését - vélekedett Nyári Zsolt.
A Richter kapcsán azt mondta, hogy a gyógyszerpapírnál elmúlt időszakban tapasztalható eladói nyomás hétfőn enyhült, így tudott némileg erősödni.
Az üzletkötő megjegyezte: a hétfői nap is jól szemléltette, hogy a BÉT csak kullog a nemzetközi események után, nincs különösebb tőkevonzó képessége.
Az OTP 220 forinttal, 3,17 százalékkal drágult, 7.170 forinton zárt, forgalma 10,1 milliárd forintot ért el.
A Mol árfolyama 185 forinttal, 0,80 százalékkal 23.285 forintra emelkedett, az olajrészvény forgalma 2,3 milliárd forint volt.
A Richter árfolyama 350 forinttal, 1,04 százalékkal 33.850 forintra nőtt, 1,7 milliárd forintos forgalomban.
Az Egis 250 forintos, 1,39 százalékos erősödéssel, 17.700 forinton zárt, forgalma 829 millió forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,23 százalékkal 861 forintra csökkent, forgalma 771 millió forint volt.
Nyitás óta emelkedik a BUX
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Legfrissebb devizaárfolyamok
MTI