.jpg)
A politikus szerint ez az intézkedés közel ötvenmilliárdos költségkeretet nyitna meg a civil szervezetek és az egyházak számára.
Az SZDSZ a fogyatékos, tartósan beteg vagy háromnál több gyermeket nevelő családok számára emelt szintű családi pótlékot javasol, de ennek mértékéről még nem született döntés.
A jövő évi költségvetés vitájában az SZDSZ javasolni fogja, hogy 1,7 millió forintról 1,9 millió forintra nőjön a személyi jövedelemadó alsó kulcsának határa - közölte Kóka János. A pártelnök a három intézkedés teljes költségét 70-80 milliárd forintra becsülte.
Ennek a pluszköltségnek a forrását a közszférára előirányzott költségek és a miniszterelnökség fejezethez rendelt személyi kifizetések 170 milliárd forintos céltartalékából teremtenék meg.
Szűkösen élünk
Családi pótlék és nyugdíj: itt vannak a számok!
MTI