1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Mind szövevényesebbé válik a közelmúltban kirobbant német adócsalási botrány, amelynek első áldozata a német posta lemondott elnöke volt.
Mind szövevényesebbé és egyben átláthatatlanabbá válik a közelmúltban kirobbant német adócsalási botrány, amelynek első áldozata Klaus Zumwinkel, a német posta (Deutsche Post) lemondott elnöke volt.

Értesülések szerint a nyomozást vezénylő bochumi ügyészség megkezdte az elmúlt heti razziák "kiértékelését", s az eredményt hamarosan a nyilvánosság elé tárja. Közben ismertté vált, hogy az ügyészség a liechtensteini LGT bank mellett a hercegség egy másik bankjának német ügyfeleire is kiterjeszti a vizsgálatot, szintén adócsalás gyanújával.

A hatóságok a múlt héten több mint száz gyanúsított lakását, illetve hivatalát vizsgálták át több német városban. Az ügyészség hivatalos képviselője szerint a nyomozás gyorsabban halad a vártnál; számos esetben előfordult, hogy az adócsalással gyanúsított személyek - egyfajta közvetett beismerésként - "kitöltött átutalási csekkekkel" várták a nyomozókat.

A hét végén mind Angela Merkel kancellár, mind Peer Steinbrück pénzügyminiszter hadat üzent az adócsalóknak. A kancellár a hatóságokat a lehető legszigorúbb fellépésre szólította fel, míg a miniszter kilátásba helyezte: a liechtensteini bankátutalásokat annyira megnehezítik, az adózással kapcsolatos dokumentumok kitöltését oly mértékben bonyolulttá teszik,  hogy az ügyfeleknek "elmegy a kedvük az adócsalástól".

Ugyancsak a hét végén vált ismertté, hogy a német hírszerzés, a BND informátora korábban Németország mellett nemcsak az Egyesült Államoknak, de Nagy-Britanniának is adott el ügyfelek állítólagos adócsalására utaló banki adatokat.

A liechtensteini hatóságok megerősítették azt a korábbi állításukat, amely szerint az informátor esetében "közönséges bűnözőről" van szó, aki korábban az LGT bank alkalmazásában állt, s onnan lopta el a később "értékesített" számlaadatokat.  A BND viszont a leghatározottabban cáfolta azt a svájci sajtóértesülést, amely szerint a német hírszerzés nem elégedett meg az informátorral kötött "üzlettel", hanem több más liechtensteini pénzintézet néhány alkalmazottját is megpróbálta  "brutális eszközökkel" zsarolni. Egyikük állítólag pedofil volt.

A britek is vásároltak banktitkokat
Adócsalás: beperelték a német államot
A titkosszolgálatot is bevetették az adócsalók ellen
Németország: sok fejes ellen folyik vizsgálat

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG