Gyengült a forint a svájci frank ellenében
Euróban stabilnak bizonyult a forint szerdán, de a főbb devizákkal szemben erősödő svájci frank ellenében gyengült.
Az eurót délután negyed ötkor 266,07 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a kedd délutáni 266,40 forint után. A forint árfolyama 6,43 százalékkal gyengébb az euróhitelek 250 forintos rögzített törlesztési árfolyamánál.
Az euró/dollár árfolyam alig változott, 1,44 környezetében ingadozott szerdán. A befektetői hangulatot a gyenge euróövezeti és régiós beszerzési menedzser indexek tartották sakkban, ugyanakkor némi enyhülést is hozott a görög adósságtörlesztés következő fázisának körvonalazódó rendezése. Az euróhoz és a térségbeli devizákhoz hasonlóan a dollárt is a várttól elmaradó makrogazdasági adatok terhelték meg szerdán.
A svájci frank ugyanakkor erőteljes lökést kapott a vártnál lényegesen magasabb májusi beszerzési menedzser indextől. A frank ennek köszönhetően új árfolyam rekordot ért el az euróval és a dollárral szemben is. A svájci frank erősödése a forint árfolyamában is megmutatkozott. A dollárt 184,65 forinton jegyezték szerdán délután 1,4421 dolláros euró árfolyammal. Kedden délután 184,97 forinton és 1,4407 dolláron állt a jegyzés.
A svájci frank árfolyama 219,94 forint 216,62 forint után. A forint 22,19 százalékkal gyengébb a frankhitelek 180 forintban rögzített törlesztési árfolyamánál és 2,00 százalékponttal távolodott az előző napihoz képest.
Száz japán jent 228,67 forinton jegyeznek 226,61 forint után. A forint 14,34 százalékkal gyengébb a jenhitelek 200 forintos rögzített törlesztési árfolyamánál.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron >>>
MTI
Vegyesen alakult, alig változott kedden a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzésekhez képest a bankközi piacon.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




