Időzített bomba a Parlamentben: terítéken a devizahitelesek ügye
Az Országgyűlés a nehéz helyzetbe került lakáshitelesek problémáira keres választ mai ülésnapján. A Ház az LMP-s Vágó Gábor kezdeményezésére, illetve további 78 ellenzéki képviselő javaslata kapcsán folytathatja le a "Lakáshitelesek válságban: megoldások rövid és hosszútávon" címmel kiírt politikai vitát. Ennek során a kabinet fél órában, míg a kormánypártok, illetve az ellenzék összesen 260 percben fejtheti ki véleményét a problémáról és a szükségesnek tartott lépésekről.
Vágó Gábor, az Országgyűlés honlapján olvasható kezdeményezése indoklásában hangsúlyozza: a magas törlesztőrészletek fizetése a magyar családok százezreinek okoz gondot. A képviselő szerint a hitelek törlesztőrészleteinek és kezelési költségeinek változása nem volt arányban az árfolyam- és kamatváltozásokkal, a bankok kockázatvállalási gyakorlata pedig nem áll arányban a hitelnyújtásból származó profitjuk nagyságával.
Az LMP-frakció tagja ezért úgy gondolja, hogy ez a probléma mára egy "időzített bombává vált", a jelenlegi kormányzat által adott válaszok azonban eddig nem tudták kiszámíthatóan újrarendezni a hitelt nyújtók és a hitelfelvevők közötti terheket.
MTI
Történelmi csomagról is beszélt, ami elkerülhetetlen lett volna.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




