1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Befejeződött az üzemkezdet és 7 óra között eltérő időben megtartott Volán-sztrájk. Célja: az autóbuszvezetők korkedvezményre jogosító ideje ne függjön a vezetett jármű típusától
Befejeződött a Volán-társaságoknál üzemkezdet és 7 óra között eltérő időben megtartott országos sztrájk. Célja: az autóbuszvezetők korkedvezményre jogosító ideje ne függjön a vezetett jármű típusától

Befejeződött a Volán-társaságoknál üzemkezdet és 7 óra között eltérő időben megtartott országos sztrájk.

A Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ), az Autóbuszközlekedési Dolgozók Uniója (ADU), a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége (KMSZ) és a Liga Közlekedési Szakszervezetek Ágazati Szövetsége azért hirdetett sztrájkot, hogy az autóbuszvezetők korkedvezményre jogosító ideje ne függjön a vezetett jármű típusától.

Korcsolayné Kovács Krisztina, a KKSZ elnöke úgy értékelte, hogy sikeresek voltak a helyi sztrájkok, ahol szinte 100 százalékos volt a részvétel a buszvezetők körében, kivéve a Balaton Volánt, ahol felvették a munkát. A Vasi Volán autóbuszvezetői kék szalag kihelyezésével fejezték ki szolidaritásukat, miután ők a múlt héten sztrájkoltak.

A szakszervezet adatai szerint 3-4 ezer menetrend szerinti járat nem indult el a munkabeszüntetés ideje alatt.

Kavalecz Imre, a MÁV sajtófőnöke az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a Volán-sztrájk alatt kiugróan nem nőtt a vasúton a személyforgalom, szerelvényt nem kellett megerősíteni.

Minden megyében - eltérő időpontokban - rendben befejeződött a sztrájk. Csongrád megyében a buszpályudvarról reggel hat órakor egyszerre csaknem ötven járat indult el. Virág István, a KKSZ megyei elnöke megjegyezte, hogy utasok alig voltak, a Budapestre induló gyorsjárat például üresen indult útnak.

Tolnában szintén már hat órakor befejeződött a sztrájk, és a Gemenc Volán Zrt. nagyobb pályaudvarai  - Szekszárdon, Pakson, Bonyhádon és Dombóváron - benépesültek. Böcz Zoltán, a KKSZ megyei elnöke szerint várhatóan 8 és 9 óra között helyreáll a forgalom a megyében.

Asztalos Ferenc, a Kecskemét központú Kunság Volánnál működő KKSZ helyi vezetője az MTI-nek elmondta: a 4 óra 30 perc és 6 óra harminc között megtartott sztrájkhoz a helyi járaton dolgozó buszsofőrök fele csatlakozott, míg a helyközi járaton dolgozó buszvezetők úgy döntöttek, hogy üzemeltetik a járatokat. A sztrájk ideje alatt a távolsági járatok is elindultak. Mivel csak részleges volt a sztrájk, így a forgalom rövid időn belül helyreáll.

A havazás miat néhány vonat késik
Mit szólnak az osztrákok a sztrájkhoz?
Sokba került a sztrájk

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG