Káosz Budapesten: estére rendeződik a helyzet
A Nagykörúton dugó alakult ki és a környező utcák is telítettek. Időközben egy villamos meghibásodott Budán, a Mechwart ligetnél, így a 4-6-os villamos vonalán pótlóbuszok jártak a Moszkva tér és az Oktogon között. A helyszínt a rendőrség biztosítja, az autósokat a Rákóczi térnél terelik le a mellékutcákba.
Sándor Zsolt, a Fővárosi Vízművek helyettes szóvivője elmondta, a József körút és a Baross utca közelében feltehetőleg egy 800 milliméteres cső egyik műszaki berendezése, egy úgynevezett légszelep hibásodott meg. Közölte, várhatóan déli 12 óráig az egyik sávot megnyitják a forgalom előtt, de csak az esti órákig, vagy éjfélre tudják befejezni a teljes helyreállítást, és a megbontott útszakasz aszfaltozását.
A BKV közleményt adott ki, melyben azt kérte az utasoktól: válasszák a közösségi közlekedést.
Fél háromra már csökkent a torlódás a József körúton, a 4-6-os villamosok újra járnak a Moszkva tér és az Oktogon között. Sándor Zsolt elmondta, már végeztek a javítási munkálatokkal, és várhatóan a tervezettnél korábban, még a délután ismét átadják az autósoknak a Nagykörutat teljes szélességében.
Para van: kiszáll a Hídépítő a 4-es metróból
BKV: tegnap nem is volt tárgyalás a metróról
MTI