Kínai ruha kell az egész világnak
Az EU-ba 23,3 milliárd dollár értékben szállított textilipari cikkeket Kína, ez az egy évvel korábbitól 0,4 százalékkal elmaradt. Az Egyesült Államokba 21,1 milliárd dollár értékben exportált, a növekedés 23,3 százalékot ért el.
Kínai iparági szövetségi adatok szerint az ország textilipara tavaly, azaz 2007-ben csaknem 22 százalékkal növelte kibocsátását, a nyereség 32 százalékkal nőtt, a kivitel értéke legalább 20 százalékkal meghaladta a tavalyelőttit, és 177 milliárd dollár felett alakult. Ezzel Kína a világ vezető textilexportőre.
Az ágazat termelése lassan a magasabb értékű termékek felé mozdul, elsősorban az export szintjén, részint a jüan árfolyamának emelkedése miatt, részint, mert csökkennek az ágazatnak adott kedvezmények. A kivitel növekedését ugyanakkor hátráltatja a nyersanyagok világpiaci árának általános emelkedése. Az iparági szövetség a kivitelnek csupán 15 százalékos értékbeli növekedésére számít az idén.
Cipőben jók voltunk, na de ruhában!
Nagyító alatt a kínai piacok
Nemsokára olcsóbban jönnek a dél-koreai áruk
Mérgező színezék a törülközőkben
MTI