Langyos nap a tőzsdén
A nap nagy részében "langyos kereskedés" folyt a BÉT-en, a forgalom átlag alatti volt - mondta Kuti Ákos, a Cashline Értékpapír elemzője. A délután második felében érkezett vételi érdeklődés, a tengerentúli befektetők piacra lépésével - tette hozzá. Az elemző véleménye szerint ezek a megbízások vélhetően már az év végi záróár beállításokhoz kötődnek, amelyek pénteken, az év utolsó kereskedési napján még látványosabbak lehetnek.
Megjegyezte, hogy Amerikából a pénzügyi szektort érintő negatív hírek érkeztek délután, és ezek hatására a New York-i tőzsdeindexek lefelé indultak el.
A legnagyobb forgalmuk az OTP részvényeknek volt, 7,4 milliárd forint értékben forogtak, árfolyamuk 100 forinttal, 1,15 százalékkal 8.772 forintra emelkedett.
A Mol 475 forinttal, 1,94 százalékkal drágult, 24.975 forinton zárt, az olajrészvényre 3,6 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A Magyar Telekom 6 forinttal, 0,67 százalékkal 900 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
A Richter papírok árfolyama 385 forinttal, 0,94 százalékkal 41.305 forintra nőtt, forgalmuk 3,2 milliárd forint volt.
Az Egis 285 forintos, 1,48 százalékos gyengüléssel 18.975 forinton zárt, mintegy 160 millió forint értékben forgott.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 40,67 ponttal, 1,26 százalékkal csökkent, 3.186,97 ponton zárt.
A BÉT áruszekciójában ezen a héten már nincs kereskedés, az év utolsó kereskedési napja ott december 21. volt. Legközelebb január 7-én nyit az árupiac.
Friss tőzsdei árfolyamok
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI